Zadbaj o komfort w swoim domu, ocieplając go i izolując od wilgoci

Budowa własnego domu jest czasochłonna i skomplikowana. Mawia się, że pierwszy dom stawia się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Jeśli podejmujemy się tego samodzielnie, może być to rzeczywiście bliskie prawdy.

Na budowę domu trzeba najpierw zdobyć fundusze. Większość z nas nie jest w stanie sfinansować budowy za żywą gotówkę. Zakup materiałów oraz zapłata za usługi zwykle jest kredytowana. Może być to spory kredyt gotówkowy albo popularny kredyt hipoteczny. Jest to zobowiązanie wieloletnie, często dwudziesto, trzydziestoletnie. Skoro już postanawiamy zadłużyć się na przynajmniej połowę naszego życia warto byłoby, aby dom wykonany za te niemałe pieniądze był wykonany solidnie.

Budowa domu, jak już wspomniano, wymaga wiele czasu, ale także niemałej wiedzy. To czy budynek będzie służył długo bez konieczności poprawek czy remontu zależy właśnie od niej.

W pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę grunt, na którym dom będzie stał. Gleby na terenie Polski są zróżnicowane. Od lekkich gleb piaskowych po twarde jak kamień pokłady gliny. W zależności od tego, z czym przyjdzie nam pracować, musimy podjąć odpowiednie działania.

Kolejny popularnym powiedzeniem jest to które mówi, że gdy wyjdziemy z ziemi to już mamy za sobą najgorsze. Wynikałoby z tego, iż prace związane z wylewaniem fundamentu budynku są najtrudniejsze i obarczone możliwością popełnienia wielu błędów. Jest to niestety prawda.

Fundament musi utrzymać na sobie całą bryłę domu. Źle wylany popęka albo zapadnie się w ziemi, co może w skrajnych przypadkach doprowadzić do zawalenia się całego budynku. Fundament, jak w ludzkim ciele szkielet, jest podstawą całej nieruchomości. Ważne jest to, aby był solidny i bezpieczny, ale także odporny na nasiąkanie wodą. Izolacja fundamentów chroni go, a co za tym idzie cały budynek, przed szkodliwym działaniem wody. Nikt nie chce mieć w domu problemu z zagrzybieniem, ani kłopotu ze „wstającym” parkietem, który nasiąkałby wilgocią wciągniętą przez dom, za pośrednictwem źle zaizolowanego fundamentu. Korzystną ofertę dotyczącą izolacji znajdziesz na: https://vizo.pl/.

Jeśli już zadbamy o fundamenty, powinniśmy też pamiętać o bryle domu. Nasz klimat wciąż jest klimatem umiarkowanym, czyli bardzo zmiennym. Mamy gorące lata, a w niektórych rejonach kraju, mroźne zimy. Ocieplanie pianką suwałki domu jest dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy utrzymać ciepło w domu. Również w krótkotrwałe upały dobrze wypiankowna fasada zapewni nam izolację od zewnętrznego gorąca, dając upragnioną ulgę. Ofertę taniego i profesjonalnego piankowania również znajdziesz na: https://vizo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here