Zacznij skutecznie promować swój sklep internetowy, dzięki Allegro Ads

Aktualnie od właściwego pozycjonowania sklepu internetowego, często zależy jego obecność na rynku i ilość klientów. Do jednych z najskuteczniejszych rozwiązań w tym zakresie należy usługa Allegro Ads. To rodzaj reklamy ofert na Allegro opierający się na ich docelowej personalizacji, czyli ścisłym ustaleniu w jaki sposób, kiedy, jak często oraz do kogo powinna trafiać dana reklama. Allegro Ads daje więc szereg możliwości wyboru docelowej strategii reklamowej, jednej lub kilku jednocześnie, w zależności od faktycznych potrzeb i realnego budżetu przedsiębiorcy. Jego zaletą jest bowiem możliwość pełnej i trafnej, a jednocześnie skutecznej personalizacji oferty, a więc dedykowania jej odbiorcy, który dobrze rokuje jako potencjalny klient naszego sklepu internetowego.

Jak to działa w praktyce?

Zasada działania Allegro Ads jest prosta i przejrzysta, bowiem to nic innego niż planowa reklama ofert na Allegro. Właściciel sam dysponuje dostępem do panelu reklamowego i posiada możliwość samodzielnego wykonania jego ustawień. Sam wybiera i zamawia nie tylko koszty konkretnych promocji, ale i ustawia czas ich realizacji. Pozwala to na pełną kontrolę nad budżetem reklamowym sklepu internetowego, nie ryzykując przy tym stratą w postaci nieprzewidzianych kosztów ukrytych.

Gdzie wyświetlają się reklamy?

Wykupienie dowolnej formy usługi Allegro Ads sprawia, że oferty sklepu internetowego pozycjonują się zgodnie z algorytmem wybranym przez ofertodawcę. Reklamy ofert pojawiają się w najbardziej uczęszczanych przestrzeniach Allegro, także we wszystkich aplikacjach i urządzeniach mobilnych używanych przez potencjalnych klientów. Wykupienie Allegro Ads daje więc naszym reklamom wyższą pozycję, a więc są one wyświetlane szybciej i przed innymi ofertami. Dzięki temu istnieje większa szansa dotarcia do potencjalnego klienta. Miejscem prezentacji reklam są więc nie tylko same wyniki wyszukiwania, ale i opcje poniżej filtrów. Inną dostępną przestrzenią ekspozycji Allegro Ads są strony produktów oraz przedmiotów w tak zwanych ofertach sponsorowanych należących do tej samej lub podobnej kategorii wyszukiwania.

Co obejmuje płatność za tę usługę?

W usłudze Allegro Ads ofertodawca płaci za kliknięcie w swą ofertę, a zatem odwiedziny poszukiwanego przez klienta produktu. Możliwy jest również pełny wgląd w statystyki ruchu na stronie, więc łatwo monitorować wyniki sprzedażowe i wyciągać z nich wnioski. Koszty uruchomienia usługi Allegro Ads są bardzo niskie, bowiem początkowy budżet to nawet 3 złote dziennie. Specjaliści w dziedzinie pozycjonowania sklepów internetowych zaliczają strategie Allegro Ads do najskuteczniejszych w budowaniu wyników sprzedażowych w Internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here