Z jakich ubezpieczeń może skorzystać osoba fizyczna

Każdy człowiek chce czuć się bezpiecznie i ma nadzieję, że w życiu ominą go wszelkie trudne sytuacje. Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć kolei losu, a różnego rodzaju zdarzenia mogą przydarzyć się każdemu. Dlatego też, chcąc być odpowiedzialnym nie warto liczyć na łut szczęścia, lecz odpowiednio zabezpieczyć siebie i swoich bliskich, za pomocą dopasowanych polis ubezpieczeniowych.

Obecnie osoby fizyczne mogą korzystać z wielu różnych rodzajów ubezpieczeń, które gwarantują pełną ochronę na różnych płaszczyznach. Sprawdźmy dostępne możliwości. 

Ubezpieczenie na życie oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków

Podstawowym rodzajem ubezpieczenia, które powinna posiadać każda osoba fizyczna jest ubezpieczenie na życie. Dzięki niemu w przypadku zgonu ubezpieczonego rodzina nie pozostanie bez środków do życia. Jeśli zaś dojdzie do uszczerbku na zdrowiu ubezpieczony może liczyć na odszkodowanie za pobyt w szpitalu oraz stopień utraty zdrowia. Środki te bardzo często ratują budżet domowy oraz pozwalają skorzystać z nowocześniejszych metod leczenia oraz rehabilitacji. Polisę taką warto dodatkowo wzbogacić o następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW), dzięki czemu ochrona obejmie zarówno choroby, z którymi się zmagamy, jak i nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Zdrowie dla wielu z nas jest najwyższą wartością. Dlatego też poza obowiązkowymi składkami społecznymi możemy skorzystać z dodatkowych rozwiązań. Jednym z nich są ubezpieczenia zdrowotne. W ramach takiej polisy otrzymujemy możliwość korzystania z diagnostyki i leczenia w prywatnych placówkach, co wiąże się z dostępem do najlepszych specjalistów oraz znacznie skróconym czasem leczenia.

Polisy samochodowe

Polisy samochodowe

Wszyscy posiadacze samochodów osobowych są zobowiązani do opłacania obowiązkowej polisy OC. Nie jest ona jednak jedynym ubezpieczeniem, z którego możemy skorzystać. Polisy Auto Casco pomogą nam w przypadku kradzieży lub zniszczenia auta, zaś ubezpieczenia typu assistance to pewność na każdej, nawet najdłuższej trasie. W razie usterki możemy bowiem liczyć nie tylko na holowanie, ale również profesjonalny serwis i auto zastępcze.  Jak widać, zakres ochrony ubezpieczeniowej, którą osoba fizyczna może otoczyć siebie oraz swoją rodzinę jest bardzo szeroki. Co więcej, większość tych ubezpieczeń nie należy do bardzo kosztownych.

Warto więc skontaktować się z profesjonalnym doradcą i wybrać najbardziej dopasowane do naszych potrzeb rodzaje polis ubezpieczeniowych. Dzięki temu, nawet nieprzewidziane zdarzenia losowe uda się rozwiązać bez stresu i zapożyczania się w instytucjach parabankowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here