Wypadek w Katowicach

Choć najczęściej przepisy prawne powinny chronić poszkodowane osoby, to jednak nie zawsze droga do odzyskania odszkodowania jest łatwa. Ubezpieczyciele znajdują bowiem wiele powodów do odmowy wypłaty świadczeń. Zanim jednak się poddasz, a za rehabilitację zapłacisz z własnej kieszeni, to skorzystaj z pomocy specjalistów. Przekonaj się, kto Ci pomoże w Katowicach i kiedy szukać profesjonalnego wsparcia.

Wypadek komunikacyjny – o jakie odszkodowanie możesz się ubiegać?

Z pewnością żadnemu właścicielowi pojazdu nie trzeba tłumaczyć, co to jest polisa OC. Wiadomo również, że jeśli dojdzie do kolizji drogowej, to z OC sprawcy naprawiony zostanie zniszczony pojazd osoby poszkodowanej. Czy jednak każdy kierowca ma świadomość, że z OC sprawcy pokrywane są również wszelkie koszty leczenia, rehabilitacji a nawet renty? Tak, odszkodowanie za wypadek komunikacyjny dotyczy również uszczerbków na zdrowiu i to nie tylko kierowcy, ale także pasażerów.

Nie zawsze jednak udaje się uzyskać takie środki na leczenie, rehabilitację, czy choćby przekwalifikowanie się w zawodzie. Ubezpieczyciele bowiem stosują różnego rodzaju praktyki odmowne i tylko odpowiednia dokumentacja czy twarde argumenty mogą coś tu zmienić. Dlatego warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej, która odzyska pieniądze, ale i zagwarantuje środki na podjęcie leczenia, do czasu zakończenia sporu z ubezpieczycielem.

Wypadek w pracy? Walcz o odszkodowanie!

Zgodnie z przepisami KC każdy, kto doznał trwałego czy częściowego uszczerbku na zdrowiu, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Tutaj jednak nie tylko ZUS będzie właściwym adresem, pod którym należy zgłosić swoje roszczenia. Odszkodowanie za wypadek w pracy, przysługuje bowiem też z policy OC pracodawcy. Warto skorzystać ze swoich praw, zwłaszcza jeśli na skutek wypadku wymagane jest długotrwałe leczenie, rekonwalescencja, bądź przekwalifikowanie zawodowe. Pod frazą „odszkodowania Katowice” z powodzeniem można znaleźć kancelarię, która pomoże też uzyskać rentę, w przypadku trwałej niezdolności pracy.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc specjalistów? Ubezpieczyciele niechętnie wypłacają duże kwoty odszkodowawcze i zazwyczaj szukają pretekstu do odmowy. Profesjonalna kancelaria wie, jak podejść do tematu, zwłaszcza jeśli nie wskazano winnego albo kwestią sporną jest wysokość żądanego zadośćuczynienia.

Czy wiesz, że masz prawo do bezpłatnej rehabilitacji?

Wiele poszkodowanych osób nie zdaje sobie sprawy, że na koszt ubezpieczyciela z OC sprawcy, może uzyskać środki także na długą i kosztowną rehabilitację. Takie prawo przysługuje osobom, które na skutek wypadku drogowego doświadczyły:

  • uszkodzenia rdzenia kręgowego,
  • urazu czaszkowo-mózgowego,
  • wszelkiego rodzaju urazów neurologicznych, oraz
  • jeśli po wypadku konieczna była amputacja kończyny.

Bezpłatna rehabilitacja z OC sprawcy obejmuje bowiem również wykonanie protezy czy gwarantuje pomoc psychologiczną.

Negocjacje z ubezpieczycielem nie należą jednak do łatwych. Trzeba wykazać zasadność roszczenia, a także zgromadzić niezbędną dokumentację. Im szybciej podejmiesz działania, tym krócej będziesz czekać na przysługujące Ci środki na rehabilitację powypadkową. Warto tutaj korzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej, która zapewni też pełne wsparcie w znalezieniu dobrej kliniki czy psychologa oraz pokryje koszty rekonwalescencji do czasu uzyskania pieniędzy od ubezpieczyciela.

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby – to też Ci się należy!

Kto i kiedy może starać się o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby? W jakiej wysokości przysługuje odszkodowanie i na co można je wykorzystać? Na takie pytania, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji nie musisz szukać samodzielnie odpowiedzi. Również w Katowicach znajdziesz specjalistów, którzy przeprowadzą Cię przez meandry prawa i przepisów KC i ustalą w jakiej kwocie oraz na jakie cele przysługuje Ci odszkodowanie. W takich momentach zdecydowanie trudno pozbierać myśli i przechodzić ciężkie batalie z ubezpieczycielem. Dlatego zdaj się na pomoc fachowców by szybko i skutecznie uzyskać rentę, jednorazowe odszkodowanie czy choćby zwrot kosztów pogrzebu.

Polecana kancelaria odszkodowawcza w Katowicach

Jedną z najczęściej polecanych kancelarii odszkodowawczych w Katowicach jest kancelaria odszkodowawcza Ex Lege Odszkodowania. Można skontaktować się z nią m.in. w następujący sposób:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here