Wykorzystanie ścian wizyjnych w zarządzaniu kryzysowym

W przeszłości do analizy informacji używaliśmy zwykłego, pojedynczego monitora komputera, jednak dziś takie rozwiązanie nie jest wystarczające, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dużą ilością szybko zmieniających się danych. Wtedy warto wykorzystać możliwości, jakie oferują ściany wizyjne.

Czym jest videowall?

Jest to jedno z najbardziej nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań technologicznych. Ściany wizyjne to wielkoformatowe konstrukcje modułowe służące do wizualizacji i dające znacznie większe możliwości niż tradycyjny monitor. Mogą się składać z dowolnej ilości monitorów ramkowych lub bezszwowych, ułożonych według uznania użytkowników. Ścianę wizyjną można utworzyć już  z 4 monitorów, (najpopularniejszy układ 2×2) jednak jej wielkość zależy wyłącznie od potrzeb i uznania właściciela. Układ takich ścian powinien być stworzony indywidualnie i odpowiadać celom, do jakich będzie służyć. W większości firmy wykorzystuje się ułożenie symetryczne, ponieważ jest ono najbardziej czytelne i przejrzyste, nie stanowi to jednak reguły. W działaniach reklamowych i marketingowych czasem tworzy się ściany ze specjalnych, zakrzywionych paneli, który wyglądają bardzo efektownie i przyciągają uwagę konsumentów. Dla lepszego użytkowania wideowalle dają możliwość skalowania i dopasowywania do warunków pomieszczenia, w którym się znajdują.

Gdzie wykorzystuje się ściany wizyjne?

Rozwiązanie to sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością danych do przetworzenia. Są powszechnie wykorzystywane w monitoringu, gdzie konieczne jest jednoczesne kontrolowanie wielu obszarów, w różnorodnych firmach kontrolujących procesy przemysłowe oraz centrach zarządzania kryzysowego. Coraz częściej pojawiają się również w agencjach reklamowych, centrach handlowych i biurach, gdzie pełnią funkcję komercyjną, najczęściej wyświetlając wielkoformatowe reklamy.

Kolejnymi miejscami, w których wideowalle cieszą się niesłabnącą popularnością, są galerie, domy mody, różnorodne happeningi i koncerty.  Pokazuje to, że tego typ rozwiązanie idealnie sprawdza się w sektorze sztuki, również użytkowej.

Ściany wizyjne w zarządzaniu kryzysowym

Zarządzanie kryzysowe to nie tylko fragment działań organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe, ale również bardzo ważny element prowadzenia każdej firmy. Aby skutecznie ochronić się przed negatywnymi skutkami różnorodnych, nieprzewidzianych  sytuacji trzeba działać szybko. Zagrożeniem dla przedsiębiorstwa mogą być awaria systemu, wyciek ważnych danych, oszustwo czy niezachowanie procedur bezpieczeństwa itp. Ważne, aby w takim przypadku działać szybko i skutecznie. Bardzo pomaga w tym duża, czytelna ściana wizyjna, na której można wyświetlać dowolne treści lub obrazy (albo jedno i drugie jednocześnie). Dodatkowo można podzielić ja na części i na każdym z monitorów udostępniać inne dane, które dają wiarygodny pogląd na zaistniałą sytuację. Dzięki dużym rozmiarom nad informacjami wyświetlanymi na wideowallu może jednocześnie pracować wiele osób. Profesjonalny dobór oraz montaż ścian wizyjnych oferuje firma VisionCube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here