Wybór najlepszej pomocy drogowej

Aktualnie można obserwować spore natężenie ruchu drogowego w wielu Polskich większych i mniejszych miejscowościach. W praktycznie każdej rodzinie znajduje się jeden albo nawet kilka samochodów. Coraz więcej osób wyrabia sobie uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi po to, aby zapewnić sobie komfort i niezależność. Nic więc dziwnego, że zauważa się również rosnący popyt na usługi motoryzacyjne różnego typu. Bardzo dużą popularnością cieszy się pomoc drogowa.

Na terenie naszego kraju działa bardzo wiele różnych firm, które zapewniają skuteczne rozwiązywanie problemów związanych z nagłymi awariami, stłuczkami i innymi zdarzeniami drogowymi. Bardzo często kierowcy nie przygotowują się do krótszych i dalszych wyjazdów, nie szukają najlepszych firm tylko dopiero po wystąpieniu awarii lub po stłuczce na szybko próbują odnaleźć usługodawców specjalizujących się w pomocy na drogach. Wybierając pomoc drogową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Odpowiednia lokalizacja usługodawcy

Bardzo istotnym czynnikiem decydującym o wyborze danej pomocy drogowej jest jej lokalizacja. Wiadomo przecież, że nikt nie będzie zlecał usług firmie, która ma siedzibę na drugim końcu Polski. Warto zwracać uwagę głównie na lokalne firmy, które działają w pobliżu zaufanych warsztatów samochodowych lub prowadzą własne warsztaty. Zlecenie wszystkiego jednej firmie może wiązać się z przystępnymi cenami i sprawniejszą obsługą. W przypadku dalszych wyjazdów, warto wybrać dobrego fachowca dla każdych 100 kilometrów trasy. Usługi firm działających w dalszych terenach będą z pewnością droższe.

Ogromnym ułatwieniem podczas poszukiwania pomocy drogowych jest korzystanie z serwisu pomocdrogowa.info. Jest to internetowa wyszukiwarka pomocy drogowych, która pozwoli na szybkie i łatwe odnalezienie usługodawców prowadzących działalność w różnych zakątkach naszego kraju. Po podaniu swojej lokalizacji lub skorzystaniu z funkcji geolokalizacji, strona ta znajdzie pobliskie firmy, które są w stanie udzielić pomocy. Jest to przydatne narzędzie, do korzystania z którego potrzebne jest tylko urządzenie mobilne, takie jak na przykład smartfon.

Cena usług z zakresu pomocy drogowej

Wiadomo, że dla wielu klientów bardzo istotnym czynnikiem jest cena świadczonych usług. Stawka danego usługodawcy jest uzależniona od różnych ważnych parametrów. Wysokość ceny jest uzależniona od kosztów dojazdu na miejsce zdarzenia, kosztów diagnostyki i ewentualnej naprawy na miejscu, a także od kosztów ewentualnego holowania (im cięższy jest holowany pojazd i dalsza trasa, tym większa jest cena transportu).

Oferty najlepszych pomocy drogowych

Najlepsze firmy trudniące się pomocą drogową posiadają w swoich ofertach lawety przystosowane do pojazdów o różnej masie. Dzięki temu każdy może mieć pewność, że jego pojazd zostanie w razie potrzeby odwieziony we wskazane miejsce. Najlepiej jest korzystać z usług firm, które posiadają więcej niż jedną lawetę. Wykluczy się w ten sposób sytuację, w której okaże się, że dana laweta jest użytkowana i dojedzie później na miejsce stłuczki lub awarii. Najlepsza pomoc drogowa oferuje nie tylko transport lawetowy pojazdów, które uległy uszkodzeniu lub awarii, ale również wiele innych usług. Im szersza oferta tym lepiej. Profesjonalni specjaliści zapewniają diagnostykę i naprawy pojazdów w terenie, zapewniają wymianę ogumienia, dowożą paliwo czy też pomagają w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków albo ich złamania i uszkodzenia zamka. Warto więc szukać pomocy drogowych posiadających nowoczesny sprzęt umożliwiający wykonywanie takich zleceń.

Wybierając najlepszą firmę, należy zwrócić uwagę na doświadczonych usługodawców, którzy radzą sobie w trudnych sytuacjach, takich jak wyciąganie pojazdu z rowu czy też holowanie na autostradzie. Bardzo ważnym elementem oferty jest całodobowe świadczenie usług, również w dni wolne od pracy, święta, weekendy, itp. Dzięki temu można mieć pewność, że fachowcy udzielą profesjonalnej pomocy o każdej porze dnia i nocy.

Kolejną sytuacją, w której pomoc drogowa jest istotna to rozładowany akumulator. Zwykle problem ten pojawia się zimą w wyniku zbyt niskich temperatur lub w dowolnej porze roku w przypadku nadmiernej eksploatacji elementów elektrycznych i gniazda zapalniczki. W takiej sytuacji można „pożyczyć” prąd od innego kierowcy korzystając z kabli rozruchowych albo należy wezwać pomoc drogową z takimi kablami lub dużym prostownikiem rozruchowym. Czasami rozładowanie takie może być spowodowane awarią alternatora odpowiedzialnego za ładowanie akumulatora. W takiej sytuacji pomoc drogowa odholuje auto do wskazanego lub swojego warsztatu i dokona skutecznej regeneracji alternatora.

Z usług pomocy drogowej powinno się korzystać również w przypadku nagłej, poważnej awarii silnika czy też układu hamulcowego. W takiej sytuacji pojazd powinien zostać zatrzymany, pomoc wezwana natychmiast, a następnie należy odholować auto do wskazanego warsztatu w celu dokonania diagnostyki i dokładnej naprawy.

autoholowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here