Właściwa kamizelka na łódź, by sztorm nie mógł cię zmóc

0
1381

Wyprawa nad wodę wiążę się z pewnymi zagrożeniami. Dlatego ruszając na wyprawę zawsze bądź przygotowany na czyhające niebezpieczeństwa. Odpowiednio dobrana kamizelka na łódź uratowała już życie niejednemu marynarzowi.

Co roku, w wyniku nieszczęśliwych wypadków, czy po prostu zwykłej nieostrożności, tonie w Polsce nawet kilkaset osób. Nad wodą najważniejsza jest rozwaga i ostrożność, chociaż już podczas przygotowywań do wyjazdu możemy zadbać o bezpieczeństwo.

W sytuacjach mniej, lub bardziej kryzysowych przydadzą się kamizelki asekuracyjne i ratunkowe. Powinny stanowić podstawowe wyposażenie w trakcie wszelkich aktywności nad wodą.

Jaka kamizelka na łódź będzie odpowiednia? Przy obecnej różnorodności modeli, wybór może nie być łatwy. Na szczęście wystarczy szybko uporządkować kilka informacji by zakup był bezproblemowy i udany.

 

  • Kamizelka ratunkowa jako podstawowe wyposażenie

 

Jeśli spodziewasz się ciężkich warunków, bądź po prostu nie czujesz się pewnie w wodzie, kamizelka ratunkowa jest dla ciebie. Większość modeli jest duża i mało poręczna, ale za to mając ją na sobie nie utoniesz. Dobra kamizelka utrzyma cię na powierzchni niezależnie od twoich starań. Nawet jeśli będziesz panikować, czy wręcz przeciwnie – stracisz przytomność.

Swoje właściwości kamizelka zawdzięcza dużej wyporności i specjalnej konstrukcji. Specjalny kołnierz zawsze odwróci nasze usta nad powierzchnię wody, dzięki czemu nie utoniemy. Z tego powodu jest ona idealnym wyborem dla nie umiejących pływać, ale może ograniczać ruchy osób nieco bardziej samodzielnych.

 

  • Kamizelka na łódź asekuracyjna dla aktywnych

 

Jeśli chcemy zachować swobodę ruchów możemy wydać kilkaset złotych na specjalne kamizelki ratunkowe, lub po prostu zdecydować się na kamizelkę asekuracyjną.

Kamizelka asekuracyjna pomoże w utrzymaniu się na powierzchni. Nie posiada przy tym sztywnej konstrukcji, ograniczającej ruchy. Zakładając ją, będziesz mógł dopłynąć do brzegu, pod warunkiem jednak, że posiadasz jakieś pojęcie o pływaniu.

Z powyższego jasno wynika, że kamizelka asekuracyjna przeznaczona jest głównie dla sportowców i osób aktywnie spędzających czas nad wodą. Większość modeli jest wyposażona w różne dodatki, w zależności od uprawianej dyscypliny. Znajdziemy specjalne kamizelki na deskę, kajaki, a nawet wędkarskie, z miejscem na haczyk.

 

  • Czas na zakupy

 

Kamizelkę zawsze możesz wypożyczyć. Nie ma jednak co ukrywać, że posiadanie własnej jest wygodniejsze i bardziej higieniczne. W niemal każdym sklepie sportowym znajdziesz kilka podstawowych modeli. Największy wybór masz jednak przez internet, nie musząc wychodzić z domu. W sklepie gosup.pl z pewnością znajdzie się kamizelka na łódź dla ciebie.

Mając kamizelkę na sobie nie zapominaj o ostrożności. Zachowaj zdrowy rozsądek i słuchaj poleceń ratownika, a zabawa będzie nie tylko dobra, ale i bezpieczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here