Wirtualne biuro

Wirtualne biura to rozwiązanie coraz bardziej poszukiwane przez przedsiębiorców w Warszawie. Dzieje się tak z powodu braku czasu oraz niechęci do ponoszenia stałych kosztów, wynikających z posiadania stałego biura. Dodatkowym czynnikiem jest upowszechnianie się pracy zdalnej, pracy na zasadzie zgłoszenia własnej działalności gospodarczej lub prowadzenie firmy sprzedającej wyłącznie w internecie.

Jakie potrzeby zaspokajają wirtualne biura?

Wirtualne biura oferują przede wszystkim swój adres. Za granicą na usługę tę mówi się adres rejestracyjny. Chodzi o adres, który wpiszemy do KRS lub CEiDG. Adres wpisujemy jako adres siedziby naszej firmy. Oczywiście nie przekreśla to możliwości posiadania adresów dodatkowych, jeśli takie faktycznie są. W przypadku sklepu internetowego siedziba firmy jak najbardziej może być w wirtualnym biurze i dzięki temu adres biura wirtualnego będzie mógł być wpisany we wszelkich dokumentach, takich jak polityka prywatności czy regulamin ciasteczek.

Natomiast magazyn, z którego będą wychodziły paczki dla klientów sklepu internetowego to przykład dodatkowego miejsca prowadzenia działalności.

Wirtualne biura oferują więc głównie adres na siedzibę firmy, ale nie jest to wirtualny adres, gdyż wirtualne biuro jest czynne w godzinach pracy urzędów i firm w dni powszednie a osoby go obsługujące utrzymują ciągły kontakt z zarządami spółek zarejestrowanych pod adresem wirtualnego biura.

Poza adresem siedziby wirtualne biura w Warszawie zaspokajają potrzebę posiadania dobrego, rozpoznawalnego, warszawskiego adresu firmy. Dzięki temu klientami wirtualnych biur w Warszawie są przedsiębiorcy z całego kraju.

Wśród przedsiębiorców warszawskich ważną kwestią jest natomiast nieustanny odbiór przesyłek pocztowych i kurierskich przez tak zwany wirtualny sekretariat, czyli po prostu personel wirtualnego biura.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osoby, która gdzieś pracuje, ale ma zgłoszoną działalność gospodarczą. Na adres siedziby działalności zawsze może przyjść jakiś list i dzięki siedzibie w wirtualnym biurze nie trzeba po taki list iść na pocztę, tylko można otrzymać jego skan na adres email.

Jak wyszukać wirtualne biuro w Warszawie?

Wirtualne biuro bardzo łatwo wyszukać używając internetu. Jeśli wirtualne biuro ma być w centrum Warszawy to można wpisać wirtualne biuro Warszawa Śródmieście, by obejrzeć pasujące oferty. Wśród nich powinno znaleźć się wirtualne biuro VSL-System, które wyróżnia się tym, że biura wirtualne tworzone są tylko w lokalach kupionych na własność. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu VSL-System będzie prowadzić wirtualne biura bezterminowo.

Warto też napomknąć, iż oferowane adresy wirtualne to Aleje Jerozolimskie i ulica Mazowiecka, więc dwa adresy z dzielnicy Śródmieście. Oba adresy to ścisłe centrum Warszawy.

Oczywiście wirtualne adresy są wirtualne tylko z nazwy a pod nimi znajdziemy sekretariat i sale spotkań.

Sale spotkań, czyli małe salki konferencyjne to bardzo ważny składnik wirtualnego biura. Dzięki nim pod adresem siedziby firmy może zebrać się zarząd lub właściciel firmy i podejmować kluczowe decyzje. Na możliwość podejmowania takich decyzji bardzo zwracają uwagę urzędnicy skarbowi. Troszczą się oni o tą możliwość, jak i o fakt, żeby personel wirtualnego biura utrzymywał ciągły kontakt z zarządem spółki czy właścicielem firmy.

Przy takich rozwiązaniach jak sale do spotkań czy wirtualny sekretariat, wirtualne biuro w Warszawie VSL-System działa legalnie, w zgodzie z wymogami urzędników skarbowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here