Wiedza i umiejętności do wynajęcia

Potrzeby z zakresu IT zaczynają dynamicznie wzrastać w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Nawet te niewielkie, kilkuosobowe i dopiero startujące firmy, potrzebują coraz częściej nowoczesnych programów, aplikacji, systemów bazodanowych, a nawet funkcjonalnej strony www wraz z siecią lokalną w biurze i licznymi urządzeniami biurowymi zsynchronizowanymi na jednym serwerze. Wszystko to sprawia, że leasing pracowników IT stał się w ostatnich latach bardzo prężnie rozwijaną gałęzią leasingu pracowników. Wykształcenie typowo techniczne czy informatyczne to jedno, a praktycznie umiejętności zdobywane wraz z wykonywanymi zleceniami i rozwiązywanymi na żywo problemami, to drugi aspekt. Obydwie te płaszczyzny przenikają się wzajemnie i ostatecznie przekładają się na tzw. know-how, czyli unikalną wiedzę teoretyczną, praktyczną i organizacyjne umiejętności, które pozwalają później danemu pracownikowi szybko, skutecznie i samodzielnie podejmować odpowiednie kroki, decyzje i działania nakierowane na usunięcie usterki czy poprawienie niektórych procedur i funkcjonalności.

Przewaga pracowników wynajmowanych

Szczególnie dużo korzyści leasing pracowników IT może dać w tych dziedzinach działania, w których niezbędne jest chwilowe zwiększenie nakładów, np. podczas renowacji i modernizacji sieci informatycznej. Gdy firma szykuje się do poważniejszych wdrożeń i chce zmienić istotne podzespoły swojej sieci albo zainwestować w lepsze urządzenia biurowe czy zmodernizować serwerownię – leasing pracowników IT z pomocą stron jak commoditech.pl – jest wtedy idealnym rozwiązaniem.

Nie trzeba okresowo zwiększać zatrudnienia we własnej firmie, ryzykując przy tym, że nowozatrudnieni pracownicy przez wiele miesięcy będą się dopiero wdrażać i uczyć nowych rzeczy. Pracownicy zewnętrzni, wynajęci tylko i wyłącznie do danego projektu i rozliczani z poszczególnych kolejnych etapów jego realizacji, są dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy. Z jednej strony taki wynajem pracowników jest znacznie mniej kosztowny aniżeli ich zatrudnienie na etacie i opłacanie chociażby składek ubezpieczeniowych miesiąc po miesiącu.

Co jednak jeszcze ważniejsze dla powodzenia całej inwestycji czy renowacji teleinformatycznej w firmie – wynajęci pracownicy przeważnie mają ogromne doświadczenie nie tylko teoretyczne, objawiające się wyższym wykształceniem technicznym, ale przede wszystkim mają ogromne umiejętności praktyczne i wiedzą wynikającą z wcześniejszych realizacji. Te aspekty w największym stopniu wypływają na to, że leasing informatyków do firmy jest dzisiaj tak popularny i wielu przedsiębiorców chętnie z niego korzysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here