brazylia

Brazylia ma naprawdę wiele do zaoferowania. Nic więc dziwnego, że kusi tak wielu podróżników, jak i zwyczajnych turystów, którzy chcieliby zobaczyć coś całkiem innego. Przede wszystkim pełna jest dzikich, zielonych miejsc, które warte są odkrycia. Uwagę przykuwają jednak także duże miasta. W końcu w Brazylii wszystko ma swój unikatowy urok i na pewno warto dać jej szansę. Jednak przed wyjazdem warto rozważyć kilka podstawowych kwestii oraz przede wszystkim przygotować sobie listę miejsc wartych odwiedzenia. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie w pełni chłonąć ten wyjazd.

Brazylia z biurem podróży czy na własną rękę?

Jedną z kwestii, która zawsze zastanawia podróżujących w tak odległe miejsca, jest to czy wybrać się tam na własną rękę czy jednak z biurem podróży. Nie da się ukryć, że obydwie opcje mają swoje plusy. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, czego się oczekuje. Na pewno osoby, które lubią mieć wszystko odpowiednio zorganizowane i dopięte na ostatni guzik, chętniej wybiorą wyjazd z biurem podróży. Wtedy w ogóle nie trzeba martwić się tak przyziemnymi sprawami, jak noclegi czy transport. Ten drugi może być w Brazylii nieco kłopotliwy, a więc lepiej być na to przygotowanym. Jednak jeśli chce się podróżować według własnego schematu i posiada się zdolności logistyczne, warto spróbować i wybrać się do Brazylii na własną rękę.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w Brazylii?

Brazylia to, z całą pewnością magiczny i malowniczy kraj. To właśnie dlatego warto dać mu szansę i lepiej go poznać. Wycieczki do Brazylii zdecydowanie zyskują na popularności. Wystarczy przejrzeć, jak wiele miejsc czeka na odkrycie!

Na pewno wyprawę warto rozpocząć od poznania drugiego największego i najbardziej rozpoznawalnego miasta w Brazylii, czyli Rio de Janeiro. Przyciąga ono wielu turystów zwłaszcza w karnawale, ale nie tylko. Jest to także częsty cel letnich wakacji. Nie ma się czemu dziwić. Naprawdę jest to miasto, które dostarczy wielu wrażeń. Co najbardziej kojarzone jest z Rio de Janeiro? Na pewno nikogo nie zaskoczy, że właśnie 38-metrowa figura Chrystusa, która wznosi się nad miastem. Jest to częsty punkt pielgrzymek i chyba każdy turysta ma z nią zdjęcie. Zaliczana jest także otwarcie do siedmiu nowych cudów świata. Jest to także najbardziej znany punkt widokowy miasta, ale trzeba zaznaczyć, że z pewnością niejedyny. Innym polecanym punktem jest tak zwana Góra Cukru. Oprócz tego w mieście znajdują się również inne punkty koniecznie warte odwiedzenia. Między innymi mowa oczywiście o stadionie piłkarskim Maracana czy o uroczej i pełnej atrakcji dzielnicy Santa Teresa. Będąc w okolicy, koniecznie trzeba wybrać się także na plażę Copacabana, która liczy aż 4 kilometry długości. Nic dziwnego, że jest tak rozpoznawalna i stanowi prawdziwą wizytówkę miasta.

Odwiedzając Brazylię, koniecznie trzeba udać się także nad Zatokę Wszystkich Świętych, a dokładniej do Salvadora. Salvador to trzecie co do wielkości miasto Brazylii. Turystów przyciąga jednak głównie ze względu na położenie nad zatoką, która robi ogromne wrażenie. Jest to doskonałe miejsce dla każdego, kto chce się nieco zabawić w rytmie muzyki. Oczywiście cała Brazylia słynie z muzyki i tańca, ale to właśnie w Salvadorze wyczuwalne są naleciałości z Portugalii, dzięki czemu to wszystko nabiera jeszcze głębszego charakteru i jest niezapomniane.

Wielu turystów wybiera się także na granicę Brazylii i Argentyny. Po co? Aby podziwiać zapierający dech w piersiach wodospad Iguazu. Z całą pewnością robi on ogromne wrażenie! Jest to jeden z największych i na pewno jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie. Cała okolica jest mocno turystyczna. Lokalsi utrzymują się właśnie przede wszystkim z bardzo rozwiniętej turystyki. W końcu każdy chce tam dotrzeć, aby zobaczyć ten niesamowity twór przyrody na własne oczy.

Czego spróbować w Brazylii?

Brazylia to nie tylko piękne widoki. Przyjeżdżając na wycieczkę, z całą pewnością liczy się również kawa z Brazylii. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to właśnie ona uchodzi za jedną z najlepszych gatunkowo na świecie. Wszyscy miłośnicy tego napoju, z całą pewnością nie mogą przejść wobec tego obojętnie. Wakacje w tym kraju to doskonała okazja do tego, aby spróbować kawy wysokiej jakości w jej naturalnym środowisku. Kupić można ją dosłownie wszędzie. To przecież właśnie z tego w głównej mierze żyją Brazylijczycy.

Wakacje w Brazylii na pewno są trafionym pomysłem. Przede wszystkim dla osób, które uwielbiają dziką przyrodę, ale jednocześnie bardzo chętnie tańczą i słuchają muzyki. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Szerokie i długie plaże, niezapomniane widoki, parki narodowe, wodospady, a do tego wszystkiego pyszne jedzenie i kawa najlepszego gatunku. Czy można wymarzyć sobie coś więcej? Na pewno Brazylia jest doskonałym miejscem do odwiedzenia o każdej porze roku, zarówno solo, jak i ze swoją rodziną. Kultura i gościnność Brazylijczyków, z całą pewnością zachwyci dosłownie każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here