W trosce o wyposażenie magazynu

Dobrze wyposażony magazyn to taki, w którym znajdują się wszystkie sprzęty potrzebne nie tylko do przechowywania towarów, ale także ich transportu, załadunku i rozładunku. Z tych powodów, przystępując do wyposażenia magazynu, warto sięgnąć do oferty sprawdzonych dostawców, którzy są w stanie zaspokoić nasze nawet najbardziej specjalistyczne potrzeby.

O przechowywaniu cieczy w magazynach

Przechowywane w magazynach towary mogą mieć najróżniejszą konsystencję – od ciał stałych, przez sypkie, aż po ciecze. Te ostatnie mogą stanowić szczególne źródło problemów. W trakcie ich transportu należy zachować wyjątkowe środki ostrożności. Powinniśmy również dysponować odpowiednimi urządzenia przeznaczonymi do ich przechowywania. Oprócz specjalnych pojemników, korzysta się także między innymi z sorbentów. Są to materiały o różnej konsystencji, przeznaczone do wchłaniania cieczy, gdy dojdzie do ich rozlania.

By zabezpieczyć się przed taką sytuacją, należy zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki. Wśród tych dostępnych, znajdziemy pojemniki o różnych kształtach i rozmiarach, a także wykonane z rozmaitych tworzyw. Najczęściej jednak korzysta się z beczek plastikowych, będących w znacznym stopniu pojemnikiem uniwersalnym, przeznaczonym do przechowywania najróżniejszych płynów.

Beczki plastikowe – najważniejsze parametry

Wśród dostępnych na rynku beczek plastikowych, znajdziemy te dostępne w kilku podstawowych rozmiarach. Mamy do wyboru beczki, których objętość wynosi:

– 30 litrów,

– 60 litrów,

– 120 litrów,

– 220 litrów.

Znajdziemy również beczki plastikowe w innych rozmiarach – zarówno mniejszych, jak i większych – jednak większość dostawców oferuje te wymienione powyżej.

Beczki polietylenowe

Beczki wykonane są z materiałów sztucznych, które odporne są na działanie substancji żrących oraz – co równie ważne – nie wchodzą w reakcje chemiczne z przechowywanymi w nich cieczami. Najczęściej, ich ścianki wykonane są z polietylenu, który jest ponadto materiałem bardzo odpornym na różnorakie obrażenia. Do takich zaliczyć należy obrażenia mechaniczne – uderzenia, wgniecenia, obtarcia oraz nakłucia. Poziom wytrzymałości beczek wykonanych z polietylenu jest porównywalny do tych wykonanych z tworzyw metalowych.

Co równie ważne – beczki polietylenowe nie nasiąkają, a przez to – są odporne na wchłanianie zapachów lub smaków przechowywanych w nim cieczy. Dzięki temu mogą być bez problemu wykorzystywane do przechowywania najróżniejszych produktów spożywczych – zarówno sypkich, jak i tych płynnych. Po ich opróżnieniu i wymyciu, można je wykorzystać do przechowywania innych produktów, a ich smaki nie będą się mieszać.

Gdzie kupować beczki polietylenowe?

Wśród dostępnych na polskim rynku dostawców wyposażenia dla magazynów, szczególną popularnością cieszy się sklep magazynuj.pl. Jego oferta została sprofilowana bezpośrednio pod kątem potrzeb magazynów – zarówno tych handlowych, jak i specjalistycznych – na przykład medycznych lub farmaceutycznych.

Oferowane beczki polietylenowe dostępne są w różnych rozmiarach oraz wariantach, różniących się między innymi rodzajem dekla (przykrywy). Oprócz beczek do przechowywania cieczy znajdziemy również półki magazynowe, szafki na klucze, worki na gruz, urządzenia transportowe, a także liczne inne, przeznaczone do użytkowania w magazynach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here