Używane wózki widłowe – kiedy się sprawdzają

0
1923

Używane wózki widłowe to idealny pomysł dla firm, które nie chcą przeznaczać dużej ilości środków finansowych, którą trzeba przeznaczyć na zakup floty pojazdów prosto od producenta. Dzięki używanym wózkom widłowym można zaoszczędzić sporo pieniędzy, ciesząc się ze sprawnych pojazdów. Warto jednak uważać. Czytaj dalej i dowiedz się, kiedy zakup używanych wózków widłowych jest opłacalny.

Używane wózki widłowe to alternatywa dla stosunkowo drogich pojazdów prosto od producenta. Nowy wózek widłowy to za każdym razem wydatek od kilkudziesięciu tysięcy złotych w przypadku ręcznego wózka widłowego do nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku nowych wózków w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Co warto wiedzieć o wózkach widłowych?

Wózki widłowe sprawdzą się idealnie tam, gdzie zachodzi konieczność sprawnego transportu różnego rodzaju towarów na niewielkich odległościach, a także sprawnego i bezpiecznego magazynowania różnego rodzaju ładunków. W związku z tym, wózki widłowe zdominowały krajobraz niemal każdego magazynu, centrum logistycznego czy hal na całym świecie.

Na rynku istnieje wiele rodzajów wózków widłowych, dlatego przedsiębiorcy poszukujący konkretnych rodzajów mogą wybierać w m.in. używanych wózkach widłowych do kompletacji, używanych wózkach widłowych techniki magazynowej, używanych wózkach widłowych systemowych, używanych wózkach widłowych unoszących, używanych wózkach widłowych podnośnikowych, używanych zestawach platform transportowych czy używanych ciągników elektrycznych.

Jak się okazuję, ofertę używanych wózków widłowych można poznać także u samych producentów, którzy poza sprzedażą i leasingiem nowych pojazdów, zajmują się również handlem używanymi pojazdami.

Wózki podnośnikowe używane – dowiedz się przed zakupem

Używane wózki podnośnikowe to doskonała alternatywa dla maszyn prosto z fabryki, za które trzeba będzie niemało zapłacić. Zazwyczaj używane wózki podnośnikowe idealnie sprawdzą się w przypadku obsługi małych regałów w magazynie, jak również przy rozładunku samochodów ciężarowych. Używane wózki widłowe podnośnikowe będą o wiele tańsze od swoich nowych odpowiedników i zapewnią równie wydajną pracę, jeśli przed zakupem dokładnie sprawdzi się ich stan.

Należy pamiętać, że używane wózki widłowe są pojazdami z przeszłością, bardzo często niemożliwą do sprawdzenia. Aby nie kupić zdezelowanego pojazdu, należy zapoznać się m.in. z jego stanem technicznym i liczbą przepracowanych motogodzin, która jest odpowiednikiem przebiegu dla samochodów ciężarowych i osobowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here