Transport międzynarodowy Niemcy

Niemcy to nasz najważniejszy partner handlowy. Z tego kraju sprowadzamy zdecydowanie najwięcej różnej maści towarów. A jak to najlepiej robić? Odpowiedź poniżej.

Niemcy – najważniejszy partner

Niemcy to zdecydowanie nasz najważniejszy partner. Zza Odry przybywa do nas aż 22,6 procent wszystkich importowanych towarów. Ciężko nawet wyobrazić sobie, co by było gdyby nagle Niemcy wstrzymali eksport nad Wisłę. Na szczęście ten scenariusz jest niemal nieprawdopodobny, więc nie musimy się nad nim pochylać. Od naszego sąsiada sprowadzamy bardzo wiele towarów, które cieszą się w Polsce dużą popularnością. Są to przede wszystkim: maszyny ciężkie, samochody, wyroby metalowe i hutnicze, chemia gospodarcza, żywność (głównie słodycze) oraz ubrania. Niemieckie czekolady uchodzą w naszym kraju za o wiele lepsze niż te polskie, dlatego wielu, nawet drobnych, handlarzy ochoczo je importuje.

Rodzaje transportu międzynarodowego

Ogólnie możemy wyróżnić cztery podstawowe rodzaje transportu. Są to: transport morski/rzeczny, drogowy, kolejowy oraz lotniczy. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Różnią się ceną, szybkością dostawy i opłacalnością. Który z nich jest najlepszy w przypadku Niemiec? Na wstępie musimy już odrzucić transport morski i rzeczny. Powody są banalne. Choć w Niemczech transport po rzekach nie jest niczym nadzwyczajnym, w Polsce sieć autostrad rzecznych praktycznie nie istnieje. Z kolei transport międzynarodowy przy wykorzystaniu statków, choć porty w Polsce i Niemczech z pewnością dałyby radę obsłużyć statki, transport samochodów ze Stuttgartu do Białegostoku przez port w Rostocku i Gdańsku nie jest zbyt opłacalny.

Transport międzynarodowy Niemcy – kolej, samochód czy samolot?

Skoro nie morzem, to może powietrzem? Transport międzynarodowy samolotem odpada z takich samych względów, jak statek – zbyt bliska odległość i wysoka cena. Kolej z kolei wymaga dużej ilości towarów, by jej użycie było opłacalne. Co więc robić? Wybrać transport kołowy – https://www.doritrans.com/transport-miedzynarodowy-niemcy.php. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, transport międzynarodowy Niemcy musi wykorzystywać samochody ciężarowe. Dlaczego? Odległość z Lublina do Kolonii to nieco ponad 1200 kilometrów. Kierowca popularnego „TiR-a” pokona ją w dwa dni. Jednocześnie, jeżeli wynajmujemy takiego kierowcę, nie zapłacimy za transport zbyt wiele, ponieważ ceny spedycji kołowej są o wiele niższe niż w przypadku innego rodzaju transportu. W Niemczech jest dobrze rozwinięta sieć autostrad, która zdecydowanie przyspiesza dostarczenie towarów w każdy zakątek tego kraju. Nie ma znaczenia, czy chcesz importować/eksportować z Bawarii, Nadrenii-Westfalii czy Meklemburgii – samochód dojedzie wszędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here