Szafa chłodnicza - podstawowe wyposażenie sklepu mięsnego

Szafa chłodnicza absolutnie obowiązkowo powinna występować w każdym sklepie z mięsem. Jakie rodzaje szaf chłodniczych konkretniej powinny się tam znajdować? Co cechuje dobrej jakości szafę chłodniczą wystawową? Jak kupić takie szafy? O tym powiemy poniżej…

Rodzaje szaf chłodniczych w sklepie mięsnym

Z jakimi szafami chłodniczymi będziemy mogli się spotkać w każdym sklepie z mięsem? Zacznijmy od zaplecza. Tam na pewno będzie stała ogromna szafa, która przede wszystkim będzie miała za zadanie mrozić produkty i przechowywać je w naprawdę niskiej temperaturze. Warto w tym momencie podkreślić, że takie szafy chłodnicze od konwencjonalnych lodówek odróżnia chociażby to, że istnieje tutaj możliwość bardzo dokładnego określenia temperatury i wilgotności.

Z kolei na sklepie będzie na pewno usadowiona szafa chłodząca na wystawę. W końcu klient musi zobaczyć to, co kupuje, zaś mięso i wędliny nie mogą przecież być przechowywane bez chłodzenia ich stałego .

Dobrej jakości szafa chłodnicza wystawowa

Czym charakteryzuje się taka naprawdę dobrej jakości szafa wystawowa chłodząca? Otóż wyróżnia ją na pewno fakt, że system chłodzenia jest tutaj nieco inny. Mamy najczęściej do czynienia z chodzeniem grawitacyjnym. chodzi o to, aby nie dopuścić do nadmiernego wysuszenia się mięsa i innych produktów.

Co więcej jednak, taka szafa chłodząca również powinna cechować się tym, że łatwo jest tam zachować higienę i wszystko wyczyścić. Warto jeszcze podkreślić, że ważne jest także to, aby w takiej szafie istniała możliwość wymiany półek, położenia kostek lodu itp.

Zakup szafy chłodniczej do punktu mięsnego

Jak kupić taką szafę do punktu mięsnego? Przede wszystkim trzeba naprawdę patrzeć na jakość. Zupełnie bowiem nie opłaca się kupowania czegoś, co będzie cechowało się kiepską jakość. W końcu tutaj chodzi o żywność. Jeśli taka szafa chłodząca się zepsuje albo też coś się z nią stanie, to niestety problem będą mieć wszyscy – możemy w ten sposób łatwo doprowadzić do ogromnych strat a co najgorsze – do zatrucia się wielu osób. Zdecydowanie jest to gra niewarta świeczki, tym bardziej, że dobrej klasy lodówki wcale nie są tak porażająco droższe od tych kiepskich lodówek. A też nie trzeba ich naprawiać i wymieniać.

Szafy chłodnicza dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here