laboratorium

Każde laboratorium wymaga posiadania w nim i wykorzystania środków chemicznych. Wiele z nich może być trujących, żrących lub w inny sposób niebezpiecznych dla zdrowia i życia człowieka. Z tego powodu niezwykle ważne jest ich optymalnie bezpieczne przechowywanie. Najlepiej sprostają temu zadaniu profesjonalnie przygotowane meble metalowe.

Dlaczego warto wybrać szafę metalową do laboratorium?

Wiele substancji chemicznych jest łatwopalnych, dlatego należy je zabezpieczyć przed ewentualnym źródłem ognia. Wiele z nich posiada także łatwopalne pary, na które także należy zwrócić uwagę, decydując się na ich przechowywanie.

Metalowe szafy od FX Meble to gwarancja, iż substancje chemiczne będą dobrze odseparowane od takich właśnie źródeł. Ogień nie przedostanie się do wnętrza metalowej szafki, dzięki czemu nie spowoduje zapłonu związków, które jeszcze bardziej utrudniłyby jego gaszenie i mogłyby dodatkowo spowodować uwolnienie się trujących produktów spalania.

Co więcej, dzięki wentylacji umieszczonej na drzwiach, niebezpieczne pary nie gromadzą się w środku, co przekłada się na to, iż nie mają one wysokiego stężenia i nie zagrażają aż tak bardzo w razie pożaru czy choćby wysokiej temperatury, nie dojdzie bowiem do samozapłonu.

Specjalne półki dodatkową gwarancją bezpieczeństwa

W szafach marki FX Meble zastosowano specjalne półki – wanienki, które zapobiegają wydostaniu się substancji żrących poza obręb szafy. Nietrudno sobie wyobrazić, iż w laboratorium chemicznym może dojść do nieumyślnego rozszczelnienia pojemnika lub pęknięcia butelki, w której znajduje się trucizna, silny kwas lub zasada. Kiedy zdarzy się taki wypadek, groźna lub żrąca substancja może wyciekać na zewnątrz swojego opakowania.

W celu uchronienia całej szafy i fragmentu laboratorium przed zalaniem, warto posiadać w nim szafy wyposażone właśnie w półki – wanienki. Ich podwyższone brzegi sprawiają, że każda substancja, która wydostanie się z pojemnika, pozostanie w obrębie swojej jednej półki, nie zagrażając pozostałym częściom szafy ani pomieszczenia. Dzięki temu jest ona znacznie łatwiejsza do usunięcia, a także nie ma możliwości przereagowania z innymi substancjami, z innych półek.

Odporna konstrukcja i dobre zamki

W wielu miejscach szafy z substancjami chemicznymi narażone są na kontakt z osobami niepowołanymi. Dzieje się tak choćby w szkołach, w których wyposażenie sali chemicznej wymaga posiadania różnorodnych związków, do których dzieci nie powinny mieć dostępu. Z tego powodu szafy na środki chemiczne powinny posiadać solidną konstrukcję, utrudniającą dostanie się do nich osób trzecich. Niezwykle ważne jest także, by ich drzwi zostały wyposażone w zamki, dzięki czemu mali ciekawscy nie będą mogli dostać się do środka, a tym samym – zrobić sobie przez przypadek krzywdy.

Wyposażenie laboratorium? Tylko metalowe szafy!

Metalowe meble do laboratorium chemicznego to doskonałe rozwiązanie pod wieloma względami. Przede wszystkim jest ono niezwykle odporne i gwarantuje długą żywotność, niezależnie od ewentualnych wypadków, które mogą się wydarzyć w takim miejscu. Co więcej, szereg udogodnień sprawia, że są one bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w czyszczeniu oraz utrzymaniu w nich porządku. Co równie ważne, szafy metalowe spełniają warunki bezpieczeństwa, pozwalające na przechowywanie w nich między innymi substancji łatwopalnych. Sprawdzą się idealnie w każdym laboratorium czy w szkole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here