Rozpoczynając sprzedaż produktów przez internet, jednym z podstawowych rozwiązań jakie możemy wykorzystać jest sklep internetowy. Przyjazny dla użytkowników, zachęcający do zakupu, który poprowadzi w łatwy sposób przez cały proces zakupu i sprawi, że klienci chętnie wrócą na ponowne zakupy.

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań od bardzo prostych po bardzo skomplikowane, które będą wymagały od nas znacznie większej wiedzy, niż korzystanie z programu biurowego czy umiejętności obsługi formularzy w przeglądarkach. Dzięki spopularyzowaniu usług e-commerce wiele firm wychodzi naprzeciw oferując coraz to ciekawsze propozycje.

Poniżej przedstawię najpopularniejsze rozwiązania obecnie dostępne na rynku.

Sklepy oferowane przez firmy hostingowe

 

Firmy, które oferują usługi utrzymania stron i sklepów internetowych zauważyły świetny interes, który można zrobić na początkujących i niedoświadczonych użytkownikach potrzebujących sklepu internetowego. Firmy hostingowe oferują usługę powiązaną systemem sklepu i dostępnym miejscem na serwerze. Użytkownik otrzymuje prosty, niezawodny system oparty o skrypt shopper oraz hosting dzięki czemu tak naprawdę otrzymuje idealne narzędzie aby rozpocząć sprzedaż w internecie. Niestety rozwiązanie to ma jedną podstawową wadę – posiada ograniczenia, które uniemożliwiają rozwój funkcjonalności według naszych indywidualnych potrzeb których oczekujemy po naszym sklepie internetowym.

Darmowy system sklepu internetowego

Aby stworzyć sklep internetowy na podstawie jednego z darmowych systemów sklepowych niezbędny jest hosting (miejsce na serwerze) gdzie będziemy mogli zainstalować system. Sam proces instalacji jest nieskomplikowany, ale mimo że panel do zarządzania sklepem internetowym jest w miarę prosty, to ilość dostępnych funkcji i możliwości konfiguracji sprawia, że musimy posiadać wiedzę w tym zakresie, lub po prostu wynająć osobę, która taką wiedzę posiada. Natomiast zaletą takiego systemu jest bardzo duża niezależność i modyfikacjach funkcjonalności sklepu.

Rozszerzenie strony internetowej o funkcjonalności e-commerce

Popularny system do zarządzania treścią WordPress posiada szereg dodatków, w tym WooCommerce. WooCommerce pozwala nam na stworzenie w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego opartego o darmowe rozwiązania o niezwykłej funkcjonalności łącząc ze sobą rozbudowany system stron www i sklepu internetowego.

Płatny system sklepu internetowego stworzony na zamówienie

To rozwiązanie jest najdroższe, ale zarazem daje nam ogromne nieograniczone możliwości stworzenia sklepu internetowego idealnie dostosowanego do naszych oczekiwań i odwiedzających go klientów. Dodatkowo stworzony w ten sposób sklep bez wątpienia będzie posiadał nowoczesną, profesjonalnie wyglądającą oprawę graficzną, co bez wątpienia pomoże nam w pozyskaniu klientów.

Wybór samego systemu sklepu internetowego to tak naprawdę początek zmagań i decyzji jakie musimy podjąć, tak aby nasz e-biznes odniósł sukces. Czeka nas nie tylko wprowadzanie produktów i tworzenie treści, ale szereg starań o pozyskanie klientów. Pozycjonowanie, reklama na różnego rodzaju forach i portalach internetowych, czy też i korzystanie z płatnej reklamy w wyszukiwarce Google.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here