Serwis szyb samochodowych – kiedy warto skorzystać z jego usług?

0
720

W przeszłości wymiana szkła była prostą procedurą, z którą mógł sobie poradzić każdy monter garażu. Wystarczyło tylko wyjąć uszkodzoną szybkę i włożyć nową do gumki. Teraz szkło samochodowe – złożony element samochodu, który nie tylko zapewnia widoczność i zamyka otwór w karoserii, ale także zapewnia komfort, a co najważniejsze, bezpieczeństwo na drodze dzięki wielu „inteligentnym” funkcjom. Dzisiejsi specjaliści od wymiany szyb muszą teraz starannie dobierać odpowiedni zestaw do wymiany, przestrzegać wszystkich niuansów procedury wymiany dla każdego modelu pojazdu oraz przeprowadzać diagnostykę i kalibrację dodatkowego wyposażenia.

 Jakie są rodzaje szyb samochodowych?

Producentów szyb samochodowych można podzielić na dwie główne grupy:

  • Fabryki, które produkują szkło zarówno na taśmy produkcyjne fabryk samochodów, jak i na rynek wtórny.
  • Fabryki, które działają tylko na rynku części samochodowych.

Producentów szyb samochodowych, którzy dostarczają produkcję na linie montażowe nie ma na świecie zbyt wielu, ponieważ fabryki samochodowe stawiają swoim dostawcom wysokie wymagania: produkcja powinna być certyfikowana zgodnie z międzynarodowymi standardami, a szyby muszą mieć idealną geometrię i obsługiwać wszystkie nowoczesne funkcje „smart”.

Główne błędy nieprofesjonalnej wymiany szyb

Dobra firma zajmująca się montażem szyb w pierwszej kolejności zaoferuje Państwu szyby od certyfikowanego producenta. Jeśli usłyszysz od pracownika coś w stylu „wszystkie szyby są takie same, weź tańszą”, od razu zrozumiesz, jaki jest poziom obsługi w ogóle.

Na jakie kwestie należy jeszcze zwrócić uwagę, aby nie dać się złapać na nieprofesjonalności? Za chwilę opowiemy Ci o tym bardziej szczegółowo.

Stosowanie narzędzi ręcznych w pracach wzmacniających

Do zawodu rzemieślnika szklarskiego należy również zawód zbrojarza. Zanim będzie można dostać się do samej szyby, czasami trzeba zdemontować wiele elementów wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych, listwy, pióra wycieraczek i wiele innych, a to wszystko wymaga narzędzi wysokiej jakości. Klasyczna „gęsia szyja” z metalowym sznurkiem odchodzi w przeszłość, ponieważ często uszkadza ramę otworu okiennego i wewnętrzne elementy wykończeniowe.

Przy wyborze serwisu szklarskiego https://hanesco.pl/  warto preferować te firmy, które profesjonalnie podchodzą do klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here