Serwis HVAC

Pojęcie HVAC jest pojęciem powszechnie używanym w branży budowlanej. Z jednej strony służy do określenia branży inżynierii sanitarnej zajmującej się ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją, a z drugiej zaś stron służy do określenia zawodu (inżynier HVAC). HVAC, choć jest pojęciem precyzyjnie określającym rodzaj instalacji sanitarnych, to w polskiej nomenklaturze doczekał się swojego odpowiednika – COWiG. Do COWiG zaliczamy ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylację i gazownictwo.

O ile firm specjalizujących się w montażu instalacji HVAC jest bardzo dużo, to tych które świadczą serwis HVAC jest już zdecydowanie mniej. Jak zatem znaleźć odpowiedniego serwisanta HVAC? Komu warto powierzyć serwis wentylacji i innych instalacji sanitarnych?

Dlaczego warto korzystać z firmy serwisującej instalacje HVAC?

Wielu właścicieli instalacji klimatyzacji, wentylacji, instalacji solarnych, instalacji fotowoltaicznych i innych decyduje się na korzystanie z usług „złotych rączek”, czyli osób, które świadczą szeroko pojęte usługi ogólnobudowlane i serwisowe. Dlaczego? Głównie ze względu na potencjalne oszczędności.

Usługi „złotych rączek” potrafią być często nawet o połowę tańsze, niż usługi profesjonalnych firm serwisowych. Skąd bierze się ta różnica? Przede wszystkim z tego powodu, iż legalnie działające firmy zobowiązane są do prowadzeniu rejestrów księgowych (w zależności od formy prowadzenia działalności gospodarczej, zobowiązane są rozliczenia z fiskusem w oparciu o księgę przychodów i rozchodów, księgi handlowe lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) i odprowadzania podatków. Częstokroć podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej, jak również dobrowolnie zwiększają wartość polisy, gwarantując wypłatę odszkodowania na wypadek popełnienia błędu.

W przypadku awarii „złotych rączek”, trudno dochodzić swoich roszczeń. Zwłaszcza, że w odróżnieniu od legalnie działających firm, nie są skłonni do podpisywania jakichkolwiek umów, wystawiania rachunków oraz dawania jakiejkolwiek gwarancji na jakość świadczonych przez siebie usług.

W związku z powyższym, zasadnym wydaje się korzystanie z usług profesjonalnych firm serwisowych.

Jak szukać firm serwisujących instalacje HVAC?

Przede wszystkim warto oprzeć się na rekomendacjach bliskich osób lub zaprzyjaźnionych firm. W przypadku braku takiej możliwości, warto skorzystać z dostępu do Internetu. W sieci bowiem będzie można nie tylko znaleźć firmy serwisowe, ale również poznać opinie na ich temat.

Na przykład w celu znalezienia firmy specjalizującej się w przeglądach i naprawie rekuperatora, można posłużyć się najpopularniejszą wyszukiwarką internetową w Polsce – Google – i wpisać: „serwis wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła” lub „serwis rekuperacji”. Ewentualnie, jeżeli blokujemy przeglądarce dostęp do naszej geolokalizacji, w celu uzyskania wyników lokalnych można dopisać do wyżej wskazanych fraz nazwę miasta, np. „serwis rekuperacji Katowice”.

Poza wyszukiwarką internetową można również skorzystać z aplikacji Google Maps. Wpisując w pole wyszukiwania jedną z wyżej wymienionych fraz możemy natrafić na lokalne firmy świadczące usługi HVAC.

Serwis HVAC – polecana firma

W przypadku trudności z podjęciem decyzji o wyborze firmy serwisującej instalacje ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, można (a nawet warto) skorzystać z firmy Ventix Serwis.

Ventix Serwis to firma wchodząca w skład Grupy Ventix. Świadczy profesjonalne, kompleksowe usługi serwisowe instalacji HVAC i innych instalacji sanitarnych aż od 2012 roku. Realizuje je zarówno dla klientów indywidualnych zainteresowanych doraźnym skorzystaniem z pomocy, ale również i dla klientów biznesowych i instytucjonalnych zlecających kompleksowy serwis instalacji w obiekcie przez dłuższy okres czasu.

Jest znana z solidności i terminowej realizacji zleceń, jak również i indywidualnego podejścia do problemów swoich klientów.

W celu skorzystania z usług serwisowych firmy Ventix Serwis należy skontaktować się z nią na jeden z kilku dostępnych sposobów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here