Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż detaliczną zobowiązani są do zaopatrzenia się w odpowiednie urządzenie fiskalne, jednak warto wiedzieć o tym, iż obecnie rynek kas fiskalnych daje bardzo dużo możliwości.

Wybór odpowiedniego urządzenia to nie lada wyzwanie, jednak wszystko uzależnione jest od prowadzonej działalności. Na jakie zatem urządzenia fiskalne można się zdecydować?

Przenośne kasy fiskalne
Kasy mobilne zwane są również przenośnymi kasami fiskalnymi i sprawdzają się idealnie w przypadku osób, które bardzo często pracują w terenie. Z tego też względu taka kasa musi charakteryzować się bardzo dużą odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Takie kasy wyposażone są bardzo często w specjalny akumulator oraz stabilizator rolek papieru, dzięki czemu kasę można przenosić z miejsca na miejsce bez ryzyka przemieszczania się rolek. Taka kasa sprawdzi się idealnie w warsztacie samochodowym, na targu, a także wśród prawników i lekarzy.

Systemowe kasy fiskalne
Takie kasy przeznaczone są głównie dla dosyć dużych placówek handlowych, ponieważ odznaczają się bardzo dużą liczbą tzw. kodów PLU, czyli bazą towarów, która znajduje się w pamięci urządzenia. Systemowe kasy fiskalne bardzo często połączone są z programem magazynowym oraz systemem monitoringu, co okazuje się niezwykle przydatne w codziennej pracy. Warto jednak wiedzieć o tym, iż z uwagi na rozbudowany system takie drukarki nie należą niestety do najtańszych.

Drukarki fiskalne
Dosyć dużą popularnością cieszą się obecnie drukarki fiskalne, które można znaleźć głównie w aptekach, księgarniach, sklepach z zabawkami, drogeriach oraz niewielkich sklepach spożywczych. Takie drukarki można podzielić zarówno na stacjonarne, jak i na mobilne. Zaletą takiej drukarki jest to, iż drukuje ona nie tylko paragony, ale również faktury, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich ręczne wypisywanie oraz możliwość zagubienia kopii. Mobilne oraz stacjonarne drukarki fiskalne różnią się między sobą możliwością elektronicznego zapisu paragonów, a także pojemnością bazy towarowej, dlatego też należy mieć to na uwadze, decydując się na zakup takiego urządzenia fiskalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here