Sposób magazynowania towarów uzależniony jest przede wszystkim od ich rodzaju. Jednakże bez względu na typ produktów ważnym elementem jest maksymalne wykorzystanie danego miejsca i zagospodarowanie przestrzeni. Jedną z opcji jest przechowywanie towarów w regałach przejezdnych, które sprawdzą się dobrze przy magazynowaniu produktów jednorodnych.

W zakresie planowania przestrzeni magazynowej oraz doboru regałów do przechowywania towarów warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy. Tego typu firmy świadczą kompleksowe usługi w zakresie wyposażenia magazynu wraz z ochroną przeciwpożarową, podłogami itp.

Regały przejezdne – charakterystyka

Regały przejezdne są modułowymi systemami półkowymi przeznaczonymi do przechowywania produktów o dużej masie. Obsługiwane są one przez widlaki czołowe oraz boczne. Zaletą regałów przejezdnych jest to, że można załadować na nie towary z obu stron. Wśród innych walorów tych regałów można wymienić bezpieczeństwo w magazynowaniu produktów, które są czułe na nacisk. Poza tym regały te pozwalają na bardzo dobre zagospodarowanie przestrzeni oraz magazynowanie kompaktowe.

Gdzie sprawdzą się regały przejezdne?

Regały przejezdne sprawdzą się przede wszystkim w magazynach, w których przechowywane są jednorodne produkty o dużej masie. Zdadzą egzamin także w przypadku konieczności przechowywania bardzo dużej liczby towarów na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Regały przejezdne pozwalają na magazynowanie produktów w sposób kompaktowy, który pozwala na oszczędność miejsca. Regały te sprawdzą się w branży spożywczej oraz w przechowywaniu produktów sezonowych.

Zagospodarowanie magazynu

Sposób zagospodarowania przestrzeni magazynowej uzależniony jest w głównej mierze od jej specyfiki oraz od rodzaju towarów. Oprócz regałów przejezdnych firmy mogą wykorzystać również regały: wspornikowe, wsuwane, przepływowe, przesuwne oraz półkowe. Obowiązek organizacji pracy w tym również sprawdzania sprawności regałów leży w gestii pracodawcy. Wobec tego powinien on cyklicznie zlecać inspekcję systemów regałowych, podczas której specjalistyczna firma dokonuje kontroli:

  • budowy regałów,
  • wagi towarów przechowywanych na regałach,
  • sprawności stojaków, podpór i kratownic,
  • pionu i poziomu regałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here