Przedstawiciel handlowy

W dzisiejszych niespokojnych czasach stabilna praca w sprawdzonej branży to gwarancja satysfakcjonujących zarobków i sprawnie poukładanego życia. Przedstawiciel handlowy to nie do końca zwykła posada.

To okazja do rozwoju dla osób, które w swoim życiu zawodowym cenią sobie brak rutyny i możliwość poznawania ciekawych ludzi. Wszystko w połączeniu ze szlifowaniem własnych umiejętności sprzedażowych w scenariuszach pisanych przez najlepszego nauczyciela – prawdziwe sytuacje.

Czy praca jako przedstawiciel handlowy może być dla mnie?

W trakcie wybierania nowej ścieżki kariery warto rozważyć wszystkie swoje silne i słabe strony. Często w trakcie poznawania swojego wnętrza można odkryć niezauważone dotąd pozytywne cechy. Warto zadać sobie kilka wnikliwych pytań:

  • „Czy łatwo nawiązuję kontakt z innymi ludźmi?”
  • „Czy mam otwartą głowę i chęć do ciągłego rozwoju?”

Jeśli tak, praca na stanowisku przedstawiciela handlowego może być właśnie dla kogoś takiego. Cenione są tutaj umiejętności społeczne i dobrze opanowane kompetencje miękkie (w języku angielskim nazywane: Soft Skills).

Czym są Soft Skills?

Kompetencje miękkie (Soft Skills) to zestaw umiejętności, które przydają się do pełniejszego wykorzystania twardej, solidnej wiedzy. To sposób bycia, mówienia i poznawania świata – prezentowania siebie oraz treści, na której zależy nam, aby dotarła do szerokiego grona odbiorców i została zrozumiana w odpowiedni sposób. Od prostych czynności jak organizacja własnego dnia po bardziej skomplikowane projekty z wykorzystaniem pracy w zespole i wystąpienia publiczne, to właśnie Soft Skills.

Dlaczego warto nad nimi pracować?

Kompetencje miękkie to dość abstrakcyjne pojęcie. Jednak w obecnych czasach umiejetność pełnego wykorzystania własnego potencjału oraz elastyczne podejście do życia są wymagane od każdego przyszłego pracownika. Może warto pomyśleć o pracy, która daje możliwość ich rozwoju?

Praca przedstawiciel handlowy Warszawa i okolice

Stanowisko przedstawiciela handlowego nie powinno się kojarzyć z monotonnym chodzeniem od drzwi do drzwi. To możliwość ciągłego poszerzania doświadczeń w zakresie własnych kompetencji miękkich (Soft Skills). Dzięki nim zwykła praca może zamienić się w przygodę. Poznawanie siebie i innych ludzi przynosi również korzyść finansową. Zarówno przedstawiciel jak i firma, będą odnosić większe sukcesy, gdy będzie rosnąć poziom umiejętności pracownika. Praca nad własnym zestawem umiejętności przełoży się na wyższe wynagrodzenie. Kompetencje miękkie to zestaw cech, który zostaje z nami również po pracy. To ukryta korzyść, która może prowadzić do pełniejszego przeżywania własnego życia prywatnego.

Na czym polega praca jako przedstawiciel handlowy?

Praca marzeń w dzisiejszych czasach może kryć się pod różną postacią. Zadania przedstawiciela handlowego mogą wzbudzić zainteresowanie osób z zamiłowaniem do praktycznej psychologii. Kompetencje miękkie to zestaw umiejętności, które przydają się do pełniejszego wykorzystania twardej, solidnej wiedzy. To chociażby obecne na co dzień w pracy przedstawiciela handlowego negocjacje. Do tego warto dopisać pracę w zespole, budowanie pozytywnej opinii firmy, umiejętności występowania przed sporą publicznością lub w pracy z indywidualnym klientem. Twarda wiedza jest również przydatna. Umiejętność przyswojenia sporej ilości danych na temat sprzedawanego produktu lub usługi w krótkim czasie jest wysoce ceniona.

Zarobki na stanowisku przedstawiciela handlowego potrafią być ponadprzeciętne. Wszystko zależy jednak od indywidualnych cech osoby wykonującej ten zawód oraz produktu lub usługi, którą ma za zadanie oferować klientom. Jeśli praca, w której świat biznesu łączy się ze szlifowaniem własnych mocnych stron wzbudza zainteresowanie, warto napisać do nas z pytaniem o szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here