Nieustannie wzrasta liczba osób posiadających wykupione prywatne polisy, nie tylko w formie grupowych ubezpieczeń na życie. To właśnie na zakup polis grupowych najczęściej decydują się Polacy, zgodnie z informacjami podanymi przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

Dlaczego polisy stają się coraz bardziej popularne wśród firm?

 Zdecydowanie trudność w dostępie do świadczeń zdrowotnych ma wpływ na ilość wykupowanych polis na ubezpieczenie zdrowotne. Zastanówmy się, czy gdybyśmy bez problemu mieli dostęp do dobrych specjalistów i wszelkich badań diagnostycznych, to szukalibyśmy pomocy w formie wizyt u prywatnych lekarzy bądź dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego? Zapewne nie. Średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty wynosi ok. 4 miesiące a na wykonanie badań diagnostycznych prawie 2.

Właściciele firm zdają sobie doskonale sprawę, jak ważny dla pracowników jest pakiet medyczny, dlatego coraz częściej można liczyć na prywatną opiekę medyczną w ramach dodatku do wynagrodzenia. Coraz większym zainteresowaniem zakupem prywatnych polis poza przedsiębiorstwami interesują się samorządy i podmioty publiczne. Okazuje się, że prywatne polisy zyskały większe zainteresowanie w stosunku do ubiegłego roku, o prawie 30%.

Z jakich ubezpieczeń korzystają jeszcze firmy?

Największym zainteresowaniem w dalszym ciągu cieszą się ubezpieczenia komunikacyjne, co nie oznacza, że inne rodzaje polis stają się mniej popularne. Coraz częściej właściciele większych firm bądź korporacji decydują się na ubezpieczenie mienia, ubezpieczenia w transporcie czy też od utraty zysku. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych, między innymi Aviva.

Oczywiście rodzaj polis, jakie decydują się wykupić właściciele przedsiębiorstw zależą od świadomości ubezpieczeniowej, ale też od sytuacji finansowej przedsiębiorstw – im lepsza, tym firmy stać na wykupienie bardziej specjalistycznych polis. Oczywiście, nie każda polisa będzie zasadna dla danego rodzaju działalności. Inne potrzeby ubezpieczeniowe będzie mieć hotel, a inne przedsiębiorstwo zajmujące się transportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here