Praca w czasach pandemii

W jakich branżach jest popyt na pracowników? Zacznijmy od trzech przykładowych zawodów, w których zawsze znajdziesz pracę.

Pierwszego pod lupę możemy wziąć specjalistę z branży IT. Świat i technologie w szybkim tempie się rozwijają, wszystko zaczyna się zmieniać i opierać na informatyce. Jest to branża bardzo przyszłościowa i już teraz wiemy, że niedługo zaczną się pojawiać zupełnie nowe stanowiska pracy z tym związane. Obecnie pracownikami z wysokim naborem są programiści JAVA, senior developerzy i architekci IT. W najbliższych latach poszukiwane będą osoby na stanowiska związane z produkcją gier komputerowych, aplikacji, kreowaniem wirtualnej rzeczywistości, czy też rozwojem sztucznej inteligencji.

Sprawdź też: https://lubiehrubie.pl/wiadomosci/w-tych-branzach-znajdziesz-stabilne-zatrudnienie-w-czasie-pandemii/

Biotechnolog opracowuje technologie, dzięki którym wykorzystuje się substancje organiczne w różnych gałęziach przemysłu. Jest to zawód dopiero rozwijający się w naszym kraju, niedługo jednak znacznie zyska na znaczeniu. Wraz z rozwojem medycyny, farmakologii i ochrony środowiska, miejsc pracy będzie coraz więcej. Warto pamiętać też, że konkurencja w tym zawodzie jest dosyć niska i można łatwo znaleźć miejsce pracy.

Logistycy są odpowiedzialni za planowanie i nadzór nad procesem produkcyjnym, transportem i dystrybucją towarów, czyli są niezbędni nie tylko w transporcie ale także w budownictwie, motoryzacji, elektronice, czy energetyce.

Zawody odporne na pandemię

Odporne na pandemię zawody to zwykle te, w których osoby zatrudnione mają mały kontakt z dużą ilością ludzi. Czy znajdziemy stabilne zatrudnienie w czasie pandemii?

Otóż odpowiedź jest prosta „TAK”. W czasie obecnej sytuacji epidemicznej wiele osób pobada w depresję i inne choroby tego typu. W szczególności są to dzieci, które mają ograniczony kontakt z rówieśnikami poprzez zdalne lekcje. Psycholog i psychiatra zawsze były zawodami o sporym deficycie pracowników. W obecnych czasach znajdzie się wiele miejsc pracy dla osób wykwalifikowanych w tym zawodzie.

Pracownik usług medyczny. Wśród lekarzy i pielęgniarek wskaźnik bezrobocia jest dość wysoki. Zawód znajdą fizjoterapeuci, chirurdzy plastyczni, czy też pielęgniarki, na które obecnie jest spore zapotrzebowanie. Stabilne zatrudnienie w czasie pandemii szczególnie odnajdą tele-lekarze.

Kurierzy i osoby rozwożące jedzenie również nie muszą się obawiać o pracę. Wiele osób jest skazanych na pracę zdalną co oznacza wzrost zapotrzebowania na osoby pracujące w tych zawodach.

Stabilną pracą w obecnym czasie będzie ta, którą można wykonywać we własnym domu na przykład przed komputerem. Tele-komunikant jest to osoba pracująca zdalnie, może zajmować się przykładową umawianiem pacjentów na wizyty u lekarzy.

Prace w czasie pandemii znajdziesz też w branży IT przykładowo: Administrator sieci informatycznej zajmuje się zarządzaniem siecią komputerową w przedsiębiorstwach przemysłowych, handlowych, administracyjnych i innych organizacjach, może to robić zdalnie za pośrednictwem swojego komputera. Grafik komputerowy, czy programista również mogą wykonywać swoją prace zdalnie co przełoży się na ich stabilne zatrudnienie. Czy znalazłeś coś dal siebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here