Gdzie poszukiwać zleceń? Gdzie znaleźć swoich potencjalnych klientów? Co zrobić kiedy już zdobędziemy pierwszych klientów aby zdobyć kolejnych? Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest łatwe, ale czasami odpowiedź na tak trudne i ważne pytania – może okazać się niezwykle łatwa.

Zdobywanie pierwszych klientów jest kluczowym elementem każdej otwieranej firmy. Utrzymanie obecnych i zdobycie nowych klientów jest kluczem do rozwoju każdej nowo powstałej firmy. Dlatego też warto zawczasu opracować skuteczne metody pozwalające na pozyskanie nowych klientów oferowanych przez nasza firmę produktów.

Pozyskiwanie Klientów – gdzie szukać i jak pozyskać klienta?

Znajomi

Są pierwszą linia w którą powinniśmy uderzyć. Poinformuj wszystkich znajomych, że wystartowałeś z nowym biznesem i zachęć ich do rozprzestrzeniania tej informacji. Czasem wystarczy umieścić taką informacje w serwisie społecznościowym a wasi znajomi szybko taką informację rozprzestrzenią pośród własnych znajomych. Jeżeli z Twoich usług korzystają znajomi, uważaj ponieważ część z nich będzie chciało wykorzystać znajomość z Tobą żądając ogromnych rabatów czy wręcz dostać produkt lub usługę za darmo. To błędne koło i nie możemy pozwolić na taka sytuację.

Polecenia

Kiedy pozyskamy już pierwszych klientów warto poprosić ich aby polecali Twoją firmę swoim znajomym. Być może, któraś z osób im znanych byłaby zainteresowana Twoją ofertą. Jest to istotne, ponieważ pozyskanie dobrych referencji często napędza przypływ klientów długofalowo.

Portale ogłoszeniowe

Obecnie wiele osób poszukując konkretnych produktów czy też usług chętnie korzysta z wszelkiego rodzaju portali z ogłoszeniami. Są one niezwykle popularne, i często podstawowe umieszczenie ogłoszenia jest darmowe, a co za tym idzie nie ponosimy znaczących kosztów zamieszczenia takiego ogłoszenia. Warto prócz dobrej treści umieścić przykładowe zdjęcia dobrej jakości oraz wszystkie dostępne możliwości kontaktu.

Serwisy ze zleceniami

Jeżeli prowadzisz działalność warto skorzystać z serwisów społecznościowych gdzie to klienci poszukują konkretnych wykonawców lub podwykonawców. Możesz tam znaleźć wiele zleceń nie tylko od samych klientów ale także od firm. Szukając w takich serwisach musimy mieć na uwadze, że często takie ogłoszenia są na granicy opłacalności – ponieważ często osoby wystawiające oferty oczekują najniższej ceny której nie znaleźli w sposób standardowy.

Serwisy społecznościowe

Nie musisz inwestować dużych środków w promocję firmy w internecie, warto skorzystać z serwisów społecznościowych i aktywnie prowadzić na nich firmowe kanały. Dobrze prowadzony kanał przyciąga potencjalnych klientów, a co za tym idzie pozyskanie klienta nie tylko jest łatwiejsze, ale znacznie tańsze niż w wielu innych przypadkach.

Ulotki

Znienawidzone przez wielu odbiorców ulotki są wciąż bardzo skutecznym sposobem na pozyskanie nowych klientów. Niektóre branże w głównej mierze bazują właśnie na kampaniach wykorzystujących ulotki – bo to jedna z najbardziej skutecznych form dla nich i opłacalnych. Dla przykładu tak jest w przypadku branży gastronomicznej gdzie ciągle ulotki wiodą prym w dotarciu do klienta.

Wymienione wyżej sposoby na dotarcie do klientów to tylko część pomysłów, powinniśmy być otwarci i sami spróbować wiele pomysłów zanim znajdziemy ten idealny powiązany z naszą branżą, specyfikacją produktów czy potencjalną grupą odbiorców sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here