Pożyczka na raty online – gdzie najtaniej?

0
2989

Szukasz taniego wsparcia finansowego? Przed złożeniem wniosku w danej instytucji, warto byś porównał różne oferty. Okazuje się, że ogromna konkurencja, jaka panuje na rynku usług finansowych, sprawia, że firmy pożyczkowe, ale też banki oferują coraz atrakcyjniejsze warunki. Co ważne, polskie społeczeństwo się bogaci, dzięki czemu stać nas na regularne spłacanie takich zobowiązań. To właśnie dlatego jesteśmy uznawani za wiarygodnych i wypłacalnych klientów. Ma to ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy wszelkie koszty zobowiązań finansowych. Sprawdź, która pożyczka jest naprawdę tania, jak weryfikować atrakcyjność ofert różnych instytucji. Poniżej przedstawiamy kompendium wiedzy w tym zakresie.

Pożyczka czy kredyt – które zobowiązanie jest tańsze?

Jeszcze do niedawna to kredyty bankowe cieszyły się największą popularnością, a pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe i instytucje bankowe niestety nie cieszyły się pozytywnym wizerunkiem oraz stereotypem. Dzisiaj sytuacja na rynku zobowiązań finansowych diametralnie się zmieniła, a pożyczka online jest zaciągana tak samo często. Co więcej, stała się alternatywą dla kredytów bankowych, które przez liczne ograniczenia coraz trudniej otrzymać.

Jeśli mamy określić, które zobowiązanie jest tańsze: pożyczka czy kredyt, niestety nie jesteśmy w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi. To dlatego, że wiele zależy od indywidualnych ofert, ale też potrzeb osób, które z takich zobowiązań chcą korzystać. Pewne jest natomiast, że pożyczka pozabankowa może charakteryzować się identycznym oprocentowaniem co kredyt, co tego instytucje pozabankowe mogą oferować dodatkowe bonusy, dzięki którym takie wsparcie staje się bardziej opłacalne.

Pamiętajmy, że banki pobierają zazwyczaj prowizję za udzielenie kredytu, narzucają też konieczność otwarcia i prowadzenia płatnego konta bankowego. W przypadku firm pożyczkowych przeważnie nie ma mowy o takich warunkach. Narzucane jest oczywiście oprocentowanie, ale wcale nie musi być wysokie. Spore koszty pożyczkobiorca poniesie za to, jeśli będzie opóźniać się ze spłatą comiesięcznych rat w ustalonym terminie. W przypadku pożyczek odsetki za zwłokę w spłacie są najczęściej wysokie.

Tania pożyczka – jak dokonać wyboru?

Jeśli zdecydowałeś, że Twoim wsparciem finansowym będzie pożyczka online na raty, sprawdź najpierw kilka ofert i dopiero wtedy wyślij wniosek o takie zobowiązanie. Doskonale sprawdzają się rankingi pożyczek pozabankowych. Jeśli interesuje Cię najtańsza opcja, w wyszukiwarkę możesz wpisać hasło typu „ranking najtańszych pożyczek online”. Takie zestawienia uwzględniają najbardziej atrakcyjne propozycje firm pożyczkowych. Te, które wykazują najniższe oprocentowanie czy najniższe kary za zwłokę w spłacie. Dobrą opcją jest też wybranie pożyczki, która umożliwia tzw. wakacje pożyczkowe w razie chwilowych problemów finansowych.

Kolejnym narzędziem, z którego możesz skorzystać, jest kalkulator pożyczkowy. Po wpisaniu najważniejszych wartości takiego zobowiązania wyliczone zostaną wszelkie koszty, jakie poniesie pożyczkobiorca. Pamiętajmy jednak, że zarówno rankingi, jak i kalkulatory jedynie szacują oferty firm pożyczkowych, natomiast nie stanowią konkretnych, ostatecznych ofert. Taką pożyczkobiorca otrzyma dopiero po wypełnieniu wniosku o udzielenie finansowego wsparcia.

Pożyczka za darmo – czy to możliwe?

Co ważne, jeśli pożyczkobiorcy zależy na najniższych kosztach zobowiązania pożyczkowego, może poszukać ofert, które kierowane są najczęściej do nowych klientów. By zachęcić ich do współpracy, instytucje pozabankowe bardzo często oferują zobowiązania na niewielkie kwoty, maksymalnie do kilku tysięcy, ale za to za 0 złotych. Oznacza to, że pożyczkobiorca oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył bez żadnych kosztów. Warunkiem takiej oferty jest oczywiście spełnianie wszystkich zapisów w umowie, przede wszystkim tych, które mówią o terminowym regulowaniu należności w comiesięcznych ratach. Jeśli tylko pożyczkobiorca będzie płacił  każdego miesiąca raty w ustalonej wysokości, nie poniesie żadnych kosztów takiego zobowiązania. Dodatkowo zyska też pozytywną historię spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here