Pożyczka gotówkowa – kto może ją uzyskać?

0
1007

Pożyczka gotówkowa zapewni Tobie dodatkowy zastrzyk gotówki na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków, bieżących kosztów, realizację marzeń i planów. Czym jest w praktyce, kto może ją uzyskać i jak znaleźć tę, która precyzyjnie odpowie na Twoje potrzeby? Podpowiadamy.

Kupno upragnionego sprzętu RTV, remont mieszkania, wymarzone wakacje w tropikach — dzięki niedrogiej pożyczce gotówkowej szybko, wygodnie i bezpiecznie pozyskasz środki na realizację swoich celów, a niska rata nie obciąży nadmiernie twojego budżetu.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest popularnym produktem finansowym dostępnym w ofertach większości banków komercyjnych, spółdzielczych oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wypłacana jednorazowo na konto pożyczkobiorcy i spłacana w miesięcznych ratach umożliwia pozyskanie środków finansowych na dowolny cel. W zależności od konkretnej instytucji finansowej i parametrów produktu dostępne kwoty pożyczek gotówkowych wahają się od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się nawet przez kilka lat.

Kto może uzyskać pożyczkę gotówkową?

Konkretne wymagania stawiane wnioskującym o dodatkowe środki zależą od konkretnej instytucji finansowej. Z powodzeniem można uznać jednak, że pożyczkę gotówkową otrzyma osoba:

  • pełnoletnia z pełną zdolnością do czynności prawnych;
  • dysponująca dowodem osobistym i numerem PESEL;
  • posiadająca wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do terminowej spłaty zobowiązania.

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć pożyczkodawcy?

Także w tym przypadku wszystko zależy od wymagań konkretnej instytucji oraz parametrów samej pożyczki. Czasem zdarza się, że dodatkowe środki można otrzymać na dowód osobisty, bez konieczności dostarczania pożyczkodawcy dodatkowych dokumentów. W przypadku pożyczek opiewających na wyższe kwoty z reguły niezbędne jest dostarczenie pożyczkodawcy dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość i źródło dochodu lub wyciągów z rachunku. Udzielenie pożyczki na wyższą kwotę wiąże się bowiem ze zdecydowanie większym ryzykiem finansującego.

Jak wnioskować o dodatkowe środki?

W zależności od szczegółów pożyczki możesz wnioskować o nią przez internet, przez telefon, aplikację mobilną czy w oddziale.

Jak znaleźć pożyczkę, która precyzyjnie odpowie na Twoje potrzeby?

Ogrom dostępnych na rynku pożyczek gotówkowych może przyprawić o istny zawrót głowy. Zwłaszcza osobę, która rzadko korzysta z zewnętrznych źródeł finansowania lub nie korzysta z nich wcale. Aby sięgnięcie po pożyczkę gotówkową przyniosło wymierne korzyści i nie obciążyło portfela, przed wyborem tej jedynej zapoznaj się z parametrami poszczególnych produktów. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Dostępne kwoty. Jeśli wiesz już, ile pieniędzy potrzebujesz na realizację swoich planów, w pierwszej kolejności wyselekcjonuj pożyczkodawców, którzy pożyczą Tobie niezbędną kwotę;
  • Wysokość opłat. Dobra pożyczka gotówkowa nie powinna być droga, a nadmierne obciążenie budżetu szybko przysłoni radość ze zrealizowanych planó Zanim wypełnisz wniosek pożyczkowy, sprawdź, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Nie kieruj się jednak wartością oprocentowania, lecz RRSO – rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie opłaty okołopożyczkowe i precyzyjnie ilustruje całkowity koszt pożyczki w skali roku;
  • Sposób wnioskowania. Nie rozstajesz się ze swoim smartfonem, cenisz bezpośredni kontakt z ludźmi? Ważnym kryterium wyboru powinna być możliwość złożenia wniosku o pożyczkę w sposób, który preferujesz;
  • Dodatkowe udogodnienia. Wakacje kredytowe, możliwość zmniejszenia oprocentowania w zamian za wpływ wynagrodzenia na konto? Atrakcyjne dla kredytobiorców udogodnienia będą świetnym dodatkiem do niskiego RRSO i szybkiego tempa wydania decyzji kredytowej.

Tania pożyczka gotówkowa to świetny sposób na sfinansowanie wydatków, za które nie chcesz lub nie możesz zapłacić z bieżących środków. Dostosowana do Twoich potrzeb, pomoże realizować cele, nie obciążając portfela.

Źródło:
https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here