Powierzchnie magazynowe w Polsce – Wrocław goni Warszawę

W Polsce od wielu lat obserwujemy dynamiczny rozwój rynku powierzchni magazynowych. Dzięki rosnącej ilości inwestycji w tym obszarze nasz kraj prowadzi w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Rynek magazynowy w Polsce i na świecie zmienia się, elastycznie dostosowując się do zmieniających się potrzeb klientów. Widać to doskonale na przykładzie magazynów samoobsługowych, które wszędzie cieszą się coraz większą popularnością. Usługa self storage we Wrocławiu to jeden z kierunków rozwoju rynku magazynowego na Dolnym Śląsku – na wynajęcie magazynu samoobsługowego decydują się nie tylko firmy, ale i osoby prywatne.

Dolny Śląsk to rynek z ogromnym potencjałem

Dolny Śląsk to z punktu widzenia deweloperów bardzo atrakcyjny rynek. Rozwinięta sieć komunikacyjna umożliwia stąd szybki transport do pozostałych części Polski oraz do poszczególnych krajów Europy Zachodniej. Należy też pamiętać, że Wrocław jest bardzo ważnym punktem na biznesowej i turystycznej mapie Polski, co przekłada się na rosnący popyt na różnego rodzaju nieruchomości. Firmy wynajmujące magazyny self storage we Wrocławiu, np. Kangu Self Storage, dostrzegają w Dolnym Śląsku ogromny potencjał i chętnie poszerzają pakiety usług.

Usługa self storage we Wrocławiu alternatywą dla tradycyjnych magazynów

Zwiększający się systematycznie popyt na magazyny self storage we Wrocławiu to wypadkowa wielu czynników. Największy udział w tym mają start-upy oraz firmy z branży e-commerce poszukujące niedrogich rozwiązań pozwalających na wygodne przechowywanie mienia w odpowiednio przystosowanych do tego miejscach. Nierzadko nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie tradycyjnego magazynu, ponieważ wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami. Z usługi self-storage coraz chętniej korzystają też osoby prywatne – nie wszyscy mieszkańcy bloków mają dostęp do piwnicy czy strychu, więc możliwość wynajęcia niewielkiego magazynu za przystępną cenę pomaga im rozwiązać problemy związane z przechowywaniem części dobytku. Zasoby magazynowe Wrocławia powiększają się w dość szybkim tempie, co dobrze rokuje na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here