Planując rozpoczęcie małego biznesu powinniśmy zadać sobie pytanie co warto otworzyć aby nasz interes wypalił i przyniósł nam odpowiednie wynagrodzenie. Warto zastanowić się czy to co masz zamiar oferować klientom faktycznie będzie dla nich na tyle atrakcyjne, aby kupili to, potrzebowali, a czasami i pragnęli nabyć. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych pomysłów na mały biznes, które nie tyle są drogą, którą należy iść, a inspiracją do zmodyfikowania biznesu pod siebie, lokalny rynek i potrzeby klientów.

 Pomysł na mały biznes. Co warto otworzyć ?

 

Nieszablonowe biuro podróży

Turyści coraz częściej nie są zainteresowani standardowymi wycieczkami w których jedyne atrakcje to all inclusive, bliska plaża, i czysty pokój. Turyści coraz częściej szukają nieszablonowych rozwiązań, bardziej indywidualnych, dopasowanych do ich potrzeb aby poczuć prawdziwą przygodę. Oczywiście takie biuro może się skupiać niekoniecznie na wycieczkach zagranicznych, w Polsce istnieje wiele możliwości aby przeżyć prawdziwą wyjątkową przygodę.

Pielęgnacja ogrodów

Każda osoba posiadająca dom z ogrodem pragnie , aby otoczenie wkoło domu wyglądało na zadbane, zachęcające do relaksu w cieplejsze dni. Niestety pragnienia nie zawsze pozwalają nam na osiągnięcie celu samemu, często pracujemy, zajmujemy się dziećmi – nie mamy czasu na koszenie, a co dopiero o prawidłowe zajmowanie się sadzeniem, plewieniem i pielęgnacją roślin w ogrodzie. Dlatego też, zwłaszcza w przedmieściach czy na wsiach wiele osób poszukuje firm, które świadczą w przystępnych cenach usługi pielęgnacji ogrodów.

Firma sprzątająca

Tak jak w przypadku poprzedniego pomysłu, wielu klientów nie ma czasu na przyziemne obowiązki domowe, praca, dzieci, wymagający szef często uniemożliwia nam wykonywanie podstawowych obowiązków w domu. Dlatego też, wiele osób poszukuje osób, które będą w stanie wesprzeć ich przy sprzątaniu pokojów, myciu okien, czy sprzątaniu po świeżo przeprowadzonym remoncie. Czasami potrzebujemy usługi jednorazowo, a czasami regularnie przez co firma sprzątająca jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą inwestować dużych pieniędzy, a lubią czystość, dokładność i sumienność. Takie cechy sprawią, że odniesiemy sukces.

Opieka nad dziećmi i osobami starszymi

Wiele osób potrzebuje dodatkowego czasu podczas dnia, czasami wracamy późno z pracy, czy też potrzebujemy gdzieś pojechać bez dzieci czy osób starszych. W takim przypadku poszukujemy kompetentnej osoby, która będzie potrafiła zająć się naszymi dziećmi, czy też osobą starszą, która nie może zostać sama. Jeżeli jesteśmy osobami kompetentnymi, odpowiedzialnymi, spokojnymi, wyrozumiałym, i metodycznymi warto przemyśleć otworzenie biznesu związanym z opieką nad innymi osobami.

Uprawianie warzyw i owoców organicznych

Posiadasz dom i duży ogród w którym możesz uprawiać dużą ilość rodzaju owoców, warzyw i ziół? Uwielbiasz pracę w ogrodzie? Zastanów się, czy może nie warto otworzyć biznes związany z uprawią organicznych owoców, warzyw i ziół. Bardzo dobra jakość, brak nienaturalnych wspomagaczy podczas uprawy roślin nie tylko sprawią, że poprawi znacznie się smak, a klienci docenią zdrową żywność. Pozwoli to Tobie znaleźć wielu klientów, którzy nie chcą sztucznie hodowanej żywności, a są w stanie zapłacić o wiele większą cenę rekompensującą Tobie trud, zaangażowanie i zwiększone koszty uprawy. Dodatkowo przy odpowiedniej ilości sprzedanych produktów zapewni nam taka uprawa godne dochody.

Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego oczywiście modyfikując pomysł pod swoje możliwości oczekiwania klientów czy też zapotrzebowanie na rynku lokalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here