Piloty do telewizora – czy istnieją zamienniki?

0
1008

Oryginalny egzemplarz pilota do telewizora jest przedmiotem, które ze wszelakich przyczyn może się zepsuć lub zgubić. Kiedy dojdzie do takiej sytuacji, warto rozważyć zakup pilota uniwersalnego. Wtedy będziemy mogli jednocześnie kontrolować kilka urządzeń np.: telewizor, dekoder, odtwarzacz DVD.

Pilot oryginalny czy uniwersalny?

Pilot uniwersalny wyróżnia się na tle oryginalnych tym, że podczas jego stosowaniu kontroli podlega kilka urządzeń https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Piloty/109. Oprócz włączania kilku urządzeń ma także dodatkowe przyciski. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w każdym momencie przełączać się z systemu na system, co stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie. Posiadacz takiego pilota wystarczy jedynie jedno narzędzie sterujące.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pilota uniwersalnego

  • Ekran LCD- ułatwia konfigurację pilota. Dzięki niemu dostosowanie wszelakich funkcji do danych urządzeń staje się znacząco łatwiejsze. Warto nadmienić, iż wyposażone  są w niego najbardziej zaawansowane egzemplarze.
  • Zasilanie i zasięg- Najlepiej, aby pilot uniwersalny posiadał zasięg w granicach od 10 do 12 metrów. Jest to ogromnie ważne, kiedy obsługiwane urządzenia będą znajdować się w dużym pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o zasilanie, to możemy wybrać wariant na baterie AA lub akumulator. Drugą możliwość znajdziemy w znacznie droższych produktach.
  • Ergonomia oraz wykonanie- Dobry pilot uniwersalny powinien zostać wykonany z tworzywa sztucznego, który posiada wysoką jakość. Warto zwróci uwagę na obudowę. Mianowicie obudowa być spasowaną. Jednakże powinniśmy pamiętać, iż takie piloty po kilku upadkach na ziemie mogą pęknąć. W przypadku, kiedy mieszkamy wraz z małymi dzieci, wybierzmy model z zaokrąglonymi krawędziami, dzięki temu unikniemy zbędnych zadrapań. Dodatkowo odpowiednie egzemplarze powinien wygodnie leżeć w dłoni oraz posiadać przycisk regulacji nawet na lekkie wciśnięcie. W przypadku pilotów, które mają niską cenę, wtedy musimy się przygotować na mało wrażliwe oraz twarde przyciski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here