Wyrób pieczątek w XXI wieku jest prostszy niż Ci się wydaje. Wcale nie musisz już odwiedzać specjalnych punktów, aby zamówić pieczątki firmowe. Teraz możesz je wykonać samodzielnie, i to nawet w 5 minut. To możliwe dzięki technologii błyskowej – jednej spośród tych, które zrewolucjonizowały cały proces. Jak działają maszyny do samodzielnej produkcji pieczątek?

Wyrób pieczątek za pomocą maszyn błyskowych nie jest skomplikowany. Abyś mógł przeprowadzić cały proces, potrzebujesz jedynie kilku akcesoriów: maszyny błyskowej, gumek światłoczułych, specjalne folii oraz oprawy stempla, a także drukarki laserowej i standardowego komputera. Wystarczy przygotować i wydrukować wzór na folii, włożyć ją razem z gumką do maszyny, zacisnąć i włączyć maszynę błyskową. Potem pozostaje zamknięcie gotowej gumki w oprawie. Takie możliwości dają m.in. maszyny oparte o japońską technologię Sun Stamper, które oferuje w Polsce firma Modico.

Maszyny błyskowe – pieczątki firmowe od ręki

Samodzielnym wyrobem stempli mogą być zainteresowani przedsiębiorcy z różnych grup – począwszy od małych firm, które często wyrabiają pieczątki firmowe dla swoich przedstawicieli handlowych, aż po punkty usługowe, które chcą zaoferować swoim klientom innowacyjną usługę. Czy zatem każdy model maszyny błyskowej jest odpowiedni dla każdego klienta? Absolutnie nie.

Warto porównać trzy najciekawsze modele.

  • MS-900 EU to urządzenie idealne do bardzo małej produkcji. Jest niewielkie, zawiera 1 lampę oraz daje możliwość naświetlania jednej gumki w jednym cyklu produkcyjnym. Jest idealna do wyrabiania klasycznych pieczątek firmowych, jak i tych kieszonkowych (przydatnych np. przedstawicielom handlowym, dla których Warszawa, Poznań czy mniejsze miejscowości są częstymi przystankami) oraz zamkniętych w długopisie.
  • MS-1100 EU to nieco większy model, w którym można jednocześnie naświetlać do 3 gumek. Większa jest też powierzchnia naświetlania, dzięki czemu maszyna daje możliwość przygotowywania pieczątek tablicowych, okrągłych oraz większych formatów pieczątek biurowych.
  • MS-3200 EU jest zaawansowanym urządzeniem, które pozwala na „przemysłowy” wyrób pieczątek – naświetla nawet 10 gumek w tym samym czasie, przez co idealnie sprawdza się w dużych firmach i zakładach usługowych oferujących wyrób pieczątek. Model oferuje również system chłodzenia powietrzem, a za jego pomocą powstać mogą również datowniki, czy duże pieczątki tablicowe.

Który model wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Najlepiej omówić je ze sprzedawcą przed zakupem – to najprostsza droga do wybrania idealnej maszyny błyskowej do swojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here