Paralizatory – dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa

Paralizatory to coraz częściej i chętniej kupowane urządzenia. Cieszą się popularnością przede wszystkim ze względu na ich skuteczność w obezwładnianiu potencjalnych przeciwników. Z tych powodów, po paralizatory sięgają przede wszystkim te osoby, które czują się narażone na atak fizyczny lub inne akty agresji w swoim miejscu zamieszkania, pracy lub w trakcie podróży. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem paralizatora oraz na czym polega praca tych urządzeń.

Co warto wiedzieć o paralizatorach?

Paralizatory to jedne z najskuteczniejszych urządzeń służących do samoobrony. Ich działanie polega na wytwarzaniu wysokiego napięcia elektrycznego o niedużym natężeniu. Dzięki temu, zastosowanie paralizatora na innej osobie nie powinno wywołać znacznego uszczerbku na zdrowiu, a tym bardziej – spowodować jej śmierci.

Pod wpływem kontaktu z paralizatorem, dochodzi do porażenia układu nerwowego. W rezultacie – porażona osoba traci sprawność ruchową, staje się niezdolna do dalszych aktów agresji oraz zaczyna mieć problemy z utrzymaniem równowagi. Poziom obezwładnienia zależy od czasu trwania porażenia. Zazwyczaj, by obezwładnić agresywnego napastnika, wystarczy aplikacja wstrząsów trwająca od 2 do 5 sekund.

Rozmiar paralizatora i dostępne modele

Paralizatory można podzielić przede wszystkim na dwie grupy. Do pierwszej zaliczamy paralizatory wymagające bezpośredniego kontaktu fizycznego z organizmem naszego agresora. W drugiej grupie znajdziemy paralizatory umożliwiające wystrzeliwanie elektrody na bezpieczną odległość. Zazwyczaj, wynosi ona ok. 5 metrów.

Przy wyborze określonego modelu paralizatora warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim – zwróćmy uwagę na rozmiar samego urządzenia. Ponieważ paralizatory używane są w sytuacjach niebezpiecznych, warto wybrać taki model, który okaże się poręczny i łatwy do ukrycia. Paralizator powinien mieścić się nie tylko do damskiej torebki, ale także do kieszeni naszych spodni lub kurtki. Można także zakupić odpowiednią kaburę, mocowaną przy pasku spodni, w której paralizator będzie niedostrzegalny dla innych osób.

Niektórzy decydują się na zakup paralizatora, który swoim wyglądem imituje inne urządzenia. Przykładowo, znajdziemy paralizatory w kształcie latarki, które dodatkowo emitują typową dla latarki wiązkę światła. Są one szczególnie chętnie wybierane przez osoby pracujące na zmianach nocnych, osoby zatrudnione jako ochroniarze, a także przez zwykłych mieszkańców miast, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Niektórzy decydują się na zakup paralizatora w kształcie pałki teleskopowej. Jest to urządzenie stosowane często przez pracowników różnego typu służb mundurowych. Taki paralizator ma zazwyczaj długość kilkudziesięciu centymetrów, co pozwala zachować relatywnie bezpieczną odległość od atakującego nas napastnika.

Wśród dostępnych znajdziemy także paralizatory dwufunkcyjne, pozwalające na emisję gazu pieprzowego. W ten sposób, podczas sytuacji ataku fizycznego, mamy możliwość wyboru sposobu obrony. Takie modele wyposażone są w dwa osobne przyciski, odpowiedzialne za uruchomienie konkretnej funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here