Wyjazdy integracyjne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wśród mnóstwa atrakcji, jakie zapewniane są na takich firmowych wypadach, jest właśnie paintball, który świetnie integruje mniejsze i większe grupy. Oprócz tego, sport ten ma mnóstwo innych zalet, które wpływają na tak zwany „team building”. Dlaczego więc warto wybrać paintball dla firm na wyjeździe integracyjnym?

Paintball – na czym polega?

Paintball jako gra pojawił się dosyć późno, bo dopiero w latach 80. XX wieku. Wcześniej usprawniał pracę osób, które zajmowały się leśnictwem i hodowlą zwierząt. Jego pierwsza nazwa wcale nie brzmiała „paintball”, a „survival”, co doskonale oddawało charakter rozgrywek. Sport ten polega na trafieniu przeciwnika specjalną kulką. Osoby, które chcą zagrać dzielą się najczęściej na dwie grupy i walczą przeciwko sobie. Po trafieniu kulką wypełnioną farbą, uczestnik schodzi z pola walki, a punkt otrzymuje drużyna przeciwna.

Paintball dla firm – czy warto?

Paintball to gra, która uczy współzawodnictwa, logicznego myślenia i działania zespołowego. Według jednej z firm organizujących wyjazdy integracyjne (bcamp.pl/paintball), paintball oddaje klimat gier strategicznych, tzw. strzelanek, dlatego cieszy się tak dużą popularnością i to nie tylko wśród mężczyzn, ale także kobiet. Wszystko dzięki profesjonalnie przygotowanym polom walki, które podzielone są na różne strefy, mają barykady i przypominają labirynt.

Paintball dla firm wzmacnia wiele cech i uczy nowych umiejętności. Uczestnicy muszą ze sobą współpracować, jeśli zależy im na wygranej. Nie można w tym przypadku działać indywidualnie. Oprócz tego, paintball podnosi adrenalinę, pomaga rozładować stres, poprawia efektywność i świetnie integruje grupę.

Paintball – kto może wziąć w nim udział?

Właściwie każdy. Nie ma konkretnych wymagań co do wzięcia udziału w grze, jednak lepiej poradzą sobie osoby, które na co dzień dbają o kondycję. Paintball to wymagająca aktywność fizyczna, podczas której uczestnicy dużo biegają, skradają się, czołgają, kucają itp. Na zmęczenie może wpływać także specjalny strój zabezpieczający podczas gry, który może niektórym osobom zwyczajnie ciążyć.

Czy paintball dla firm jest bezpieczny?

Aby paintball był bezpieczny należy zadbać o kilka spraw. Najważniejszy jest strój i profesjonalne oprzyrządowanie. Do wyposażenia zaliczyć można maskę ochronną, kombinezon, marker i zapasowy ładunek kulek. Bardzo ważne jest wcześniejsze przeszkolenie z instruktorami, którzy wskażą na co uważać podczas gry. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda sprawa ze strzelającymi kulkami. Są one wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Stosowanie się do poznanych zasad, np. żeby nie strzelać w głowę, gwarantuje grupie pełne bezpieczeństwo. Kulki nie są szkodliwe dla organizmu, użycie ich z bliskiej odległości może powodować jedynie niegroźne siniaki, które dla wielu osób są później miłym wspomnieniem udanego wyjazdu integracyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here