Nowość – tablice szklane

Pewnie jeszcze niewielu słyszało o nowości wśród aranżacji luksusowych wnętrz czy wyposażenia biurowego. Mowa oczywiście o tablicach magnetycznych szklanych, które pojawiły się już w niektórych sklepach stacjonarnych i internetowych. Dzisiaj skupimy się wyłącznie na nich i ich nowym zastosowaniu. Dzięki swojej nietypowej budowie, mogą stać się efektownym elementem dekoracyjnym, ale też jednocześnie pełnić wiele przydatnych funkcji. Zachęcamy do przeczytania o szklanych powierzchniach, które być może niedługo zagoszczą również w Twoich wnętrzach.

Jak jest zbudowana szklana tablica?

Wbrew pozorom wcale nie jest to zlepek kilku warstw szkła, które zostały zamieszczone w formie tablicy i powieszone na ścianie. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to nowoczesne rozwiązanie, które zostało wsparte różnymi technologiami wykonania, dzięki czemu rezultat jest nie tylko okazały, ale również trwały i wytrzymały. Tablica szklana składa się przede wszystkim z kilku warstw, w tym oczywiście powłok wykonanych ze szkła hartowanego. Wybór materiału był w tym przypadku oczywisty, ponieważ w razie upadku tablica popęka na mnóstwo drobnych kawałków, lecz wszystkie będą trzymać się stabilnie jednej powierzchni, zamiast rozsypać się niebezpiecznie na podłodze.

Poza tym konstrukcja ta jest na tyle uniwersalna i elastyczna, że można stworzyć z niej dowolny kształt i wielkość. To zdecydowanie sprzyja upodobaniom i zamówieniom klientów, którzy oczekują konkretnego wymiaru tablic szklanych lub oryginalnego profilu, który będzie kolejno zdobić ich wnętrza. Istotnym dodatkiem jest także możliwość wyboru koloru tablicy poprzez naniesienie szczególnego pigmentu na warstwę termozgrzewalną, która umieszczona jest pomiędzy szkłem hartowanym a laminatem. Z kolei tylna część tablicy jest już uzupełniona powłoką ferromagnetyczną, która nadaje całości właściwości magnetycznych.

Jednak w tym przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych magnesów przystosowanych do powierzchni szklanych, a mianowicie neodymowych magnesów. W przeciwieństwie do zwykłych magnesów są one o wiele mocniejsze, dlatego najczęściej załączane są od razu do zakupionej szklanej tablicy. Natomiast trzeba pamiętać, że nie wolno stosować ich na powierzchnie standardowych tablic magnetycznych suchościeralnych.

Nowoczesne zastosowanie

Teraz można tworzyć i wymyślać zupełnie inne, nowe przeznaczenie tablic szklanych, o których robi się coraz głośnie zarówno w świecie aranżacji i wyposażenia wnętrz domów i mieszkań, jak i powierzchni biurowych. Z pewnością taka szklana powierzchnia kojarzy się bardziej z aranżacjami luksusowymi i eleganckimi, gdzie wyróżnić można głównie prostotę i minimalizm, ale wykonane w bardzo dobrym stylu. Ten produkt kierowany jest przede wszystkim do klientów stawiających na innowacje, minimalizm i oryginalne, nietuzinkowe rozwiązania. Wszystko za sprawą różnorodnych możliwości jakie oferują nam współcześni producenci tablic szklanych. Mowa tutaj o kolorystyce, kształtach, a nawet naniesionych na powierzchnię szklaną wzorów i grafik. W ten sposób można zaopatrzyć się w wyjątkową i niepowtarzalną tablicę do swojego domu czy biura. Takie możliwości znajdziesz między innymi w sklepie online tablice-magnetyczne.com.

Samo wykorzystanie tablic pozostawiamy już do dyspozycji każdego z osobna, gdzie na pewno warto zaznaczyć, że do pisania po powierzchni szklanej potrzebne będą markery suchościeralne lub markery kredowe. W rezultacie taka tablica powinna fenomenalnie sprawdzić się w ultranowoczesnym pomieszczeniu biurowym, która posłuży jednocześnie do zapisywania najważniejszych zadań na nadchodzący tydzień, wszystkich pomysłów pracowników albo wielu innych kwestii, co na pewno zrobi niesamowite wrażenie zarówno na samych pracownikach, jak i odwiedzających firmę klientach.

Z kolei w domowym zaciszu taka szklana powierzchnia w dowolnym odcieniu będzie idealnym elementem dekoracyjnym, który uzupełni pustą przestrzeń i równocześnie nada jej funkcjonalnego charakteru. Można naturalnie korzystać z niej w zwykły sposób lub traktować wyłącznie jako detal aranżacyjny podkreślający minimalistyczny i awangardowy styl wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here