Niezwykły zestaw prezentowy dla miłośnika herbaty

Herbata jest jednym z ulubionych napojów w naszym kraju. Niejedna osoba zachwyca się jej cudownym aromatem, albo kosztuje co jakiś czas zupełnie nowych smaków. Jeśli  i w twoim otoczeniu znajduje się ktoś, kto nie potrafi przeżyć dnia bez kilku jej filiżanek, ciekawym prezentem dla niego może być specjalny zestaw, który pozwoli mu na parzenie unikatowego naparu.

Zestaw dla miłośnika japońskiej herbaty Matcha

Matcha to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, ulubionych przez wiele osób herbat japońskich. Odznacza ją szczególny wygląd: drobno zmielony, zielony proszek, który posiada niezwykłą, przyciągającą oko, żywą barwę. Herbatę tę odznacza delikatny, lekko warzywny smak, harmonijnie łączący się z umami. Tradycyjna japońska Matcha przygotowywana jest w specjalnym zestawie, który pozwala na uzyskanie charakterystycznej barwy napoju i delikatnej pianki, która ją zwieńcza.

Pragnąc uszczęśliwić miłośnika tej herbaty, powinieneś sięgnąć po Matcha Set Yochi, który zawiera wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do klasycznego przygotowania herbaty. Znajduje się w eleganckim pudełku, do którego warto dodać jeszcze dodatkowy drobiazg: wspaniałą herbatę Matcha Kotobuki Organic, uprawianą zgodnie z zasadami ekologii i mieloną tradycyjnymi żarnami tuż przed wysłaniem do Polski.

Zestaw dla osoby kochającej chińską tradycję picia herbaty

Herbata jest narodowym napojem Chin i stamtąd wywodzą się jej korzenie. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym kraju rozwinęła się specyficzna kultura jej parzenia i picia. Odbiega ona od klasycznych sposób picia herbat japońskich, dlatego wymaga także odmiennego zestawu.

Zestaw Gongfu Basic jest przeznaczony właśnie do podawania herbaty w klasyczny, chiński sposób. Składa się z trzech czarek, czajniczka, stolika oraz szczypiec, przeznaczonych do chwytania czarek gości. W chińskiej tradycji nie należy ich bowiem dotykać dłońmi.

Wszystkie naczynia wykonane są z nieszkliwionej gliny, a stoliczek i szczypce z bambusa. Tradycyjni naczynia ustawia się na stoliku w znak “pin”, oznaczający degustację. Jest on szczególnie chętnie wykorzystywany podczas smakowania herbat najwyższej jakości.

Do tego wspaniałego zestawu warto dodać niezwykłą herbatę oolong Zianghua Tie Guan Yin z jesiennych zbiorów z roku 2020. Jest to niezwykle aromatycznej, najwyższej klasy chińska herbata, odznaczająca się wyrazistym, kwiatowym smakiem z nutą pieprzu i odrobiną kwasowości. Jej wyrafinowany smak utrzymuje się w ustach nawet do kilku minut po skosztowaniu.

Zestaw kiperski

Miłośnik herbaty, który uwielbia kosztować nowe smaki, na pewno uraduje się także z profesjonalnego zestawu kiperskiego, który – podobnie jak pozostałe akcesoria – dostępny jest na stronie eherbata.pl. Składa się z czarki oraz kubeczka z pokrywką, wykonanych z białej porcelany. Dzięki temu idealnie nada się do testowania nie tylko smaku, ale również barwy naparu i samych liści. Zadowoli każdego smakosza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here