Niezawodność i kompleksowość - profesjonalne usługi spedycyjne

Rozwój firm często wiąże się z możliwością korzystania z niezawodnych usług spedycyjnych. Wymiana towarów – realizowana w różnych zakresach – nie może się odbywać bez profesjonalnej spedycji. Różnorodność – zarówno przewożonego towaru, jak i przepisów prawnych regulujących transport – nie pozostaje bez wpływu na jakość usług spedycyjnych, dlatego warto zdecydować się na współpracę z firmami legitymującymi się wieloletnim doświadczeniem na krajowym i międzynarodowym rynku spedycyjnym.

Transport – spedycja – logistyka

Rynek usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się i jednocześnie konkurencyjnych “obszarów” gospodarki. 

Dziś nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania w systemie, który byłby pozbawiony możliwości korzystania z szybkiego i niezawodnego transportowania wszelkiego rodzaju ładunków.

Są to np. ładunki ponadgabarytowe albo wrażliwe (niebezpieczne lub wyjątkowo delikatne) i w związku z tym wymagające optymalnie dobranych pojazdów oraz warunków transportu, tak aby mogły w stanie nienaruszonym i w pełni bezpiecznie odbyć podróż z punktu nadania, do miejsca docelowego.

Współczesny transport, spedycja i logistyka wiążą się nie tylko z dbałością o stan materialny powierzonego ładunku – to również szereg czynności o charakterze prawno-formalnym, które należy podjąć, aby usługa mogła być wykonana nie kolidując z przepisami, które często różnią się od siebie, w zależności od tego jakiego obszaru dotyczą. O ile na terenie UE większych różnic nie ma, to już w krajach poza tym obszarem, przewóz towarów może się opierać na innych zasadach. 

Profesjonalna firma spedycyjna zapewnia każdemu klientowi kompleksową obsługę, w zakresie przedmiotowym, jak i formalnym, co jest jednym z warunków szybkiego zrealizowania usługi transportowej.

Wieloletnie doświadczenie i szerokie kontakty branżowe – te wytyczne warto wziąć pod uwagę, decydując się na współpracę z firmą spedycyjną.

Jednym z liderów krajowego i międzynarodowego przewozu towarów jest polska firma spedycyjna TSL NORDIC posiadająca wieloletnie doświadczenie w transporcie całopojazdowym i drobnicowym. 

TSL Nordic Sp. z o.o. ma siedzibę w Koszalinie, ale działa również na terenie Gdańska, Poznania i Wrocławia oraz – w zależności od potrzeb klientów – na obszarze całego kraju. Usługi realizowane są na terenie Europy i Skandynawii (nie tylko w krajach UE).

TSL Nordic na dzień dzisiejszy posiada ponad 4300 kontrahentów, ponad 6300 przewoźników i więcej niż 9000 zleceń transportowych.

Szerokie doświadczenie i aktywność rynkowa pozwalają firmie wykonywać wszelkiego rodzaju przewozy, o dowolnym stopniu trudności. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie – wdrażany jest całościowy plan przewozu, którego etapy są ściśle monitorowane przez doświadczonych spedytorów i logistyków. 

Klient ma nie tylko pewność prawidłowego i szybkiego zrealizowania zlecenia (dzięki flocie różnorodnych pojazdów, które można optymalnie dostosować do warunków technicznych ładunku), ale również szybkiego obiegu wszelkich informacji dotyczących bieżącego stanu przewozu.

Terminowość i niezawodność – spedycja międzynarodowa

TSL Nordic specjalizuje się przede wszystkim w wymagającej i wielopłaszczyznowej spedycji międzynarodowej. Translokacja powierzonego towaru między różnymi krajami to proces o różnym stopniu skomplikowania (warunkowanego zarówno przez cechy przedmiotowe towaru, jak i kwestie formalne oraz prawne). 

Doświadczenie rynkowe w takim obszarze transportu jakim jest spedycja międzynarodowa to jeden z głównych atutów firm transportowych. Szczegółowo i dokładnie opracowany plan każdego przewozu (z uwzględnieniem “transportowej” specyfiki danego kraju – np. stanu dróg, aktualnych problemów, które mogą wpłynąć na czas przewozu itp.) to podstawowy warunek terminowego wykonania usługi.

TSL Nordic stawia na perfekcję w organizacji przewozów, dlatego wszystkie etapy (możliwe jest odebranie towaru wprost z “taśmy produkcyjnej) transportu są dokładnie sprawdzane, a następnie nadzorowane przez wyspecjalizowanych spedytorów. Klienci mogą też zawsze liczyć na bieżący i rzetelny dostęp do informacji na temat realizowanego transportu.

Ładunek przekazany do TSL Nordic jest przewożony najodpowiedniejszymi dla niego samochodami (również specjalistycznymi), jest też właściwie zabezpieczony i oznakowany, zgodnie z wymaganymi przepisami. 

Firma przejmuje pełną odpowiedzialność za prawidłowość dokumentacji dotyczącej przedmiotu przewozu, wykonuje wszystkie formalności związane z transportem, a gotowe dokumenty przekazuje do klienta i do właściwego urzędu.

Przewóz towarów to wieloetapowy proces. Decydując się na współpracę z TSL Nordic możesz liczyć na realizację usług transportowych z zachowaniem najwyższych, profesjonalnych standardów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here