Nie potrzebujesz lustrzanki, by wygrać konkursy - IPPA 2019

Aparaty analogowe, ale i te cyfrowe powoli wychodzą z użycia, pozostając jedynie narzędziem wykorzystywanym przez profesjonalistów i pasjonatów. Nie znaczy to, że zupełnie przestajemy robić zdjęcia. Fotografia mobilna staje się coraz popularniejsza nawet wśród osób, które do tej pory nie interesowały się tym tematem.

Wykorzystaj telefon do robienia zdjęć konkursowych 

Dlaczego fotografia mobilna staje się tak modna? Coraz częściej najlepszy aparat w domu to ten umieszczony w telefonie. Producenci smartfonów już nie ograniczają się do jednego obiektywu. Oferują Ci możliwości aparatu o zmiennej optyce. Przykładem jest iPhone X od Apple. To prawdziwy smartfon do robienia zdjęć. Ma dwa obiektywy główne o rozdzielczości 12 Mpix każdy oraz przedni aparat do selfie (7 Mpix). Chcesz dowiedzieć się więcej na temat iPhone X? Sprawdź ofertę na eMAG

Właśnie dla fanów zdjęć z telefonu korzystających z modeli, takich jak iPhone X powstał konkurs iPhone Photography Awards 2019. Na czym polega? Zgłosić się może każdy, kogo fotografia mobilna interesuje w mniejszym lub większym stopniu. Główny wymóg umożliwiający wystartowanie w zawodach to rodzaj wykorzystanego urządzenia. Uczestnicy IPPA wykonali swoje prace przy wykorzystaniu produktów Apple – iPhone’a lub iPada. 

Poznaj ofertę eMAG na różne modele iPhone’a, a wybierzesz najlepszy smartfon do zdjęć.  

To już 12. edycja IPPA. Z roku na rok konkurs zyskuje coraz większą popularność. Uczestnicy z całego świata w tym: Australii, Białorusi, Chin, Włoch czy Południowej Afryki pokazali swoje prace przed jury. Każdy z współzawodników miał równe szanse – wykorzystanie tylko jednego typu urządzeń sprawia, że rywalizacja opiera się głównie na kreatywności, a nie możliwościach sprzętu. 

IPPA 2019 – Zasady konkursu 

iPhone Photography Awards 2019 dał możliwość zmierzenia się z aż 18 kategoriami fotografii mobilnej. Wśród nich znajdowały się nie tylko klasyczne portrety i pejzaże, ale i newsy/wydarzenia, zachody słońca, dzieci czy abstrakcje. Szeroki wybór typów zdjęć, które spełniają wymogi konkursu, pozwala rozwinąć skrzydła każdemu.  

Kadry konkursowe, poza wymogiem dotyczącym aparatu, nie mogły pojawić się wcześniej w żadnej publikacji. Imprezy, takie jak IPPA, sprawiają, że zdjęcia z telefonu mogą ukazać się na światło dzienne. Ciekawym obostrzeniem, które zrównuje szanse uczestników, jest zakaz edycji zdjęć w programach typu Photoshop. Chcąc podkreślić atuty fotografii, można wykorzystać jedynie dedykowane programy dla iOS.  

Co w tym roku zachwyciło jury IPPA? 

Nagroda Grand Prize i tytuł najlepszego fotografia roku IPPA 2019 trafiła do Gabrielli Cigliano (Włochy) za zdjęcie o tytule „Starsza Siostra” (Big Sister). Nieprzeciętny kadr powstał podczas wakacji autorki na Zanzibarze. Przedstawia dwie siostry na tle morza. Magnetyczny wzrok Afrykanek sprawił, że autorka sięgnęła po swój iPhone X, by wykonać proste lecz wzruszające ujęcie.  

big sister

Big Sister – fot. Gabriella Cigliano // źródło: ippawards.com 

Pierwsze miejsce w tej samej kategorii uzyskał Diogo Lage z Portugalii za „Morskie Paski” (Sea Stripes). Proste ujęcie utrzymane w odcieniach szarości przedstawia plażę Santa Rita w kraju twórcy. Autor udowodnił nim, że nie tylko najlepsze smartfony fotograficzne są w stanie zrobić perfekcyjny kadr. Zdjęcie wykonano iPhonem SE, który nie należy do najnowszych propozycji od Apple.  

sea stipes

Sea Stripes – fot. Diogo Lage // źródło: ippawards.com 

Podobnie było w przypadku 2. miejsca. Zdjęcie wykonał rosyjski uczestnik Yuliya Ibraeva. Wymowny kadr o tytule „Sorry, no movie today” zrobił, używając iPhone 7 Plus. Najlepszy aparat w telefonie nie zastąpi kreatywności autora, dlatego konkurs przyciąga tak wiele osób. Niezależnie, czy masz nowoczesny model, jak iPhone X, czy starszą wersję od Apple, Twoje szanse są równie duże.  

sorry no movie today

Sorry, no movie today – fot. Yuliya Ibraeva // źródło: ippawards.com 

Lubisz robić fotki, a pytanie: jak zrobić dobre zdjęcia telefonem, znajomi kierują właśnie do Ciebie?  To oznacza, że konkurs IPPA został stworzony z myślą o Tobie. Chcesz wykonywać najlepsze zdjęcia smartfonem? Wybierz jeden z dostępnych na eMAG modeli iPhone X.

iPhone Photography Awards 2019 nie była ostatnią edycją konkursu. Już teraz możesz zgłosić swoją pracę w jednej z 18 kategorii do 13. edycji IPPA . Poza akcesoriami marki Apple do wygrania jest aż 18 sztabek złota za 1. miejsce oraz aż 36 sztabek palladu za zajęcie 2. lub 3. miejsca. Na zgłoszenie masz czas do 31 marca 2020. Chwytaj za swój iPhone lub iPad i odkrywaj, jak robić dobre zdjęcia telefonem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here