Na inwestycje i na spłatę zobowiązań - efektywne kredyty dla firm

Czy kredyt można nazwać efektywnym? Jeśli pozwala osiągnąć założony cel i nie wpływa negatywnie na stan finansów kredytobiorcy, z pewnością okaże się skutecznym instrumentem finansowym, dzięki któremu można np. zwiększyć płynność finansową firmy, spłacić jej zobowiązania, czy też zrealizować zadania przewidziane w strategii rozwoju biznesu. Zasadniczą kwestią jest dostęp do odpowiednich informacji, dzięki którym można podjąć optymalną decyzję co do wyboru konkretnej oferty kredytowej.

Kredyt funkcjonalny

Jeśli kredyt ma się okazać naprawdę korzystnym źródłem dodatkowego finansowania dla firmy, powinien być narzędziem funkcjonalnym, takim, za pomocą którego uzyskamy nowe możliwości realizacji określonych celów.

Może to być poprawa płynności finansowej firmy, np. wtedy gdy zmagamy się z długimi terminami płatności albo kapitał jest zamrożony. W takich przypadkach cennym źródłem wsparcia bieżącego działania firmy może się okazać kredyt obrotowy. To jeden z najpopularniejszych produktów finansowych adresowanych do klientów firmowych.

Dla firm, które planują rozwój i mają opracowaną strategię zapewniającą progres, dodatkowe źródła finansowania mają także znaczenie niebagatelne. Jeśli firma posiada duże doświadczenie na rynku, może się wykazać pozytywną historią kredytową, ma środki na wkład własny i opracowała przekonujący plan biznesowy dotyczący nowych przedsięwzięć, to może się starać o uzyskanie kredytu inwestycyjnego.

Innym instrumentem wsparcia finansowego, który cieszy się zainteresowaniem ze strony różnych firm, również mikrofirm, jest linia kredytowa, inaczej nazywana kredytem odnawialnym. Konstrukcja tego produktu jest bardzo prosta – zadłużać można się wielokrotnie w ramach przyznanego limitu, a każda wpłata na konto zmniejsza wysokość zadłużenia, procent płaci się jedynie od wykorzystanej części limitu.

Kredyty na spłatę zobowiązań 

Nie zawsze kredyt firmowy ma służyć zwiększeniu efektywności funkcjonowania firmy czy też wsparciu jej zamierzeń związanych z planowanym rozwojem. Działalność gospodarcza obciążona jest sporym ryzykiem – przed firmami mnożą się różnego rodzaju formalności i obowiązki, których niedopatrzenie może rzutować negatywnie na ich dalsze funkcjonowanie.

Czy zaległości finansowe wobec US albo ZUS muszą się skończyć bankructwem? Niekoniecznie. Firma może dojść do porozumienia z urzędami, które wyznaczą harmonogram spłat zaległych zobowiązań. Niestety, taka sytuacja nie pozostaje bez wpływu na bieżący stan finansów firmy, która z tego tytułu może i zazwyczaj ma problemy z pozyskaniem dodatkowych źródeł finansowania.

Trudno się spodziewać, że firma mająca zaległości wobec urzędów będzie wiarygodnym klientem dla banku oceniającego jej zdolność kredytową. Dzięki profesjonalnemu doradztwu finansowemu można jednak uzyskać wsparcie finansowe na spłatę tego rodzaju zobowiązań, dzięki czemu status finansowy firmy ulegnie poprawie.

Firmy doradztwa finansowego są w stanie, dzięki profesjonalnym pośrednikom i doradcom, posiadającym niezbędne doświadczenie rynkowe, wynegocjować korzystne dla klienta umowy kredytowe, dlatego nawet wtedy, gdy mamy wątpliwości co do szans uzyskania kredytu, warto zwrócić się o taką pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here