Montaż kontraktowy dla małych i średnich serii. Sprawdź co oferują usługi kontraktowego montażu SMT

W dzisiejszych czasach elektronika wykorzystywana jest praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia.

Nic więc dziwnego, że firmy zajmujące się produkcją systemów elektronicznych poszukują rozwiązań, które pozwoliłyby im zoptymalizować proces produkcji a jednocześnie koszty z nim związane. Jednym z takich rozwiązań jest montaż kontraktowy. Sprawdźmy czym jest oraz jakie posiada zalety i wady.

Czym jest montaż kontraktowy?

Montaż kontraktowy SMT to technologia produkcji elementów elektronicznych, który polega na montażu elementów elektronicznych, które umieszczane są na płytce z nadrukowanym wcześniej obwodem. To zautomatyzowany proces, który pozwala na spore oszczędności. Więcej informacji o tym rodzaju montażu znajdziesz w artykule Czym są technologie montażu powierzchniowego SMT?

Czym jest montaż kontraktowy

Jak przebiega proces montażu?

Montaż kontraktowy SMT zaczyna się od pokrycia pola lutowniczego specjalną pastą oraz umieszczenia na nim elementów elektronicznych w ściśle wyznaczonych miejscach. W ten sposób przygotowana płytka zostaje umieszczona w specjalnym piecu. Pod wpływem wysokiej temperatury pasta łączy płytkę z komponentami tworząc solidne i trwałe spoiwo. Co ważne, elementy elektroniczne mogą być umieszczane po obydwóch stronach płytki co wpływa na szerokość zastosowania tej technologii.

Zalety i wady montażu SMT

Jak każde rozwiązanie technologiczne również montaż kontraktowy posiada wady i zalety. Wśród zalet wymienić możemy przede wszystkim szybkość produkcji oraz jej stosunkowo niskie koszty. Automatyzacja sprawia, że jest to po prostu opłacalne rozwiązanie. Jeśli chodzi o wady tego rodzaju usługi jest to zaś z pewnością trudność naprawiania elementów. Jeśli podczas procesu montażu na taśmie elementy zostaną źle umocowane ich naprawa jest praktycznie niemożliwa.

Podsumowując, w przypadku małych i średnich serii montaż kontaktowy SMT to rozwiązanie, które zwyczajnie się opłaca. Nic więc dziwnego, że jest to metoda, która jest powszechnie wykorzystywana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here