Kurier lokalny

Kurier lokalny oferuje rozwiązanie problemu, który dotyka wielu przedsiębiorstw operujących w dużych miastach. Chociaż rośnie liczba spraw, które załatwiamy przez internet, czasem nadal musimy fizycznie dostarczyć coś z firmy do firmy, jak na przykład dokumenty do podpisu, prototypy czy próbki produktów, ulotki, foldery, plakaty i inne druki oraz materiały promocyjne, gadżety itd. Jeśli siedziby firm mieszczą się w różnych miejscowościach, to naturalnym wyborem jest kurier, ale nie po to firmy działają w dużych miastach żeby czekać 48 godzin na doręczenie paczki do odbiorcy w innej dzielnicy. Tylko jak nie kurier to kto? Oczywiście paczkę może zawieźć jeden z pracowników firmy. Ci jednak mają przecież swoje obowiązki, do których nie należy jeżdżenie po mieście. O ile firma nie ma etatowego gońca czy chociaż kierowcy, to odbywałoby się to kosztem realizacji innych zadań. Zwykle będzie to też zupełnie nieopłacalne finansowo, bo koszt godziny pracy wykwalifikowanego pracownika jest niewspółmierny do wartości zadania. Tu z pomocą przybywa kurier lokalny. Przesyłki miejskie mogą dostarczać małe lokalne firmy, na przykład kurierzy rowerowi, jak również większe firmy kurierskie. Te pierwsze oferują wiedzę lokalną, te drugie – sprawdzoną markę i znaną jakość.

Kurier lokalny InPost

Kurier lokalny InPost działa w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu, na terenie miasta oraz w zasięgu 30 km od jego granic. Kurier z gwarancją dostawy tego samego dnia w czasie 5 godzin przewiezie paczki o wadze do 30 kg i sumie długości boków do 220cm. Kurier miejski InPost, obok opcji Standard, oferuje także usługę ekspresową, w ramach której kurier lokalny dostarcza przesyłki w ciągu 2 godzin, a także opcję Super Express, w której kurier udaje się do odbiorcy natychmiast po odebraniu przesyłki od nadawcy, dzięki czemu czas dostawy ograniczony jest wyłącznie czasem dojazdu (na który składa sie odległość i natężenie ruchu) do punktu docelowego. Kuriera Lokalny InPost pracuje od poniedziałku do piątku, w dni robocze. Co więcej, kurier lokalny InPost oferuje także usługę zwrotu potwierdzonych dokumentów. W ramach tej usługi kurier lokalny dostarcza dokumenty wymagające podpisu i/lub potwierdzenia pieczęcią do kontrahenta, który po ich potwierdzenia oddaje dokumenty kurierowi w celu dostarczenia z powrotem do nadawcy. Podpisane dokumenty wracają do nadawcy w terminie do 5 dni roboczych, licząc od następnego dnia po ich doręczeniu. Oferta Kurier Lokalny Inpost obejmuje też, podobnie do innych usług firmy w serwisie krajowym, możliwość dodatkowego ubezpieczenia paczki. W przypadku paczek kurierskich, zawierających przedmioty wartościowe, możliwe jest ubezpieczenie przesyłki do maksymalnej wartości 20 000 zł brutto. Cena ubezpieczenia jest zależna od wartości przesyłki, którą klient zadeklarował w liście przewozowym.

Kurier tego samego dnia w e-commerce

Kurier lokalny InPost jest też usługą dostosowaną do potrzeb sklepów internetowych. Sprzedawcy on-line, którzy chcą zaoferować lokalnym klientom możliwość dostawy tego samego dnia, również mogą skorzystać z usług kuriera miejskiego. Usługa realizowana jest w tzw. systemie „od drzwi do drzwi” (ang. door-to-door), więc sprzedawca nie musi zastanawiać się nad formą nadania paczki, bo kurier odbierze ją z firmy. Przesyłka w ramach usługi Kurier Lokalny InPost powinna mieć standardowe wymiary i może ważyć do 30 kg. Jak wskazują badania opinii internautów kupujących w sieci, szybka dostawa jest jednym z najważniejszych czynników motywujących ich do kupowania on-line. Dostawa zamówień w tym samym dniu daje sklepowi internetowemu nie tylko przewagę konkurencyjną nad innymi sprzedawcami on-line, ale także konkurować ze sklepami stacjonarnym, dla których jedną z głównych przewag konkurencyjnych (w porównaniu do e-commerce) jest właśnie natychmiastowy dostęp do dóbr. Kurier lokalny dostarczy także przesyłki za pobraniem, a więc pobierze do klienta opłatę za nabyte dobra. Jest to szczególnie wartościowe dla nowych marek, które pracują jeszcze nad pozyskaniem zaufania kupujących, ponieważ klienci chętnie zamawiają za pobraniem w nieznanych sobie sklepach. Pobrane od kupującego pieniądze trafiają do sprzedawcy w ciągu nie więcej niż 5 dni roboczych od następnego dnia po dostawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here