kurier

Zauważyłeś, że w ostatnim czasie popularność usług pocztowych nieco spadła? Świetnie pokazała to pandemia koronawirusa, podczas której przesyłki pod wskazany adres stały się bardzo często jedyną opcją nabywania niektórych produktów. Eksperci potwierdzają również, że w ostatnim czasie usługi kurierskie przeżywają wzmożone zainteresowanie, a co za tym idzie także rozwój. Poznaj zalety nadawania przesyłek drogą kurierską i przekonaj się, dlaczego są lepsze, niż współpraca z pocztą.

Czas dostarczania paczek

Nie ma wątpliwości, że przesyłka kurierska jest po prostu szybsza. Żadna usługa pocztowa nie zakłada dostarczenia paczki do adresata jeszcze tego samego dnia, natomiast firma kurierska działająca na rynku lokalnym, jak najbardziej jest w stanie taką potrzebę zrealizować.

Co więcej, należy podkreślić, że firmy kurierskie są też bezkonkurencyjne pod względem szybkości, jeśli uwzględnimy rynek międzynarodowy. Wystarczy maksymalnie kilka dni roboczych, aby paczka trafiła pod wskazany adres na drugim końcu świata.

Bezpieczeństwo przesyłek kurierskich

Większość firm kurierskich wdrożyła innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym możesz dokładnie monitorować etap dostarczania paczki do odbiorcy. Czy zdajesz sobie sprawę, że do Poczty Polskiej każdego roku wpływa kilkaset tysięcy reklamacji, jakie związane są z zaginięciem przesyłki? Firmy kurierskie tego problemu nie mają praktycznie w ogóle, ponieważ stosują systemy elektroniczne, zaś na poczcie wciąż proces przyjmowania i nadawania przesyłek odbywa się jeszcze w sposób ręczny.

Warto również wspomnieć, że usługi kurierskie można zamawiać w opcji podstawowej albo tej rozszerzonej z dodatkowym ubezpieczeniem.

Dostawa pod same drzwi

Fakt, że niektóre listy polecone listonosz Poczty Polskiej dostarcza osobiście, natomiast w większości przypadków po przesyłkę należy pofatygować się samodzielnie do oddziału. W przypadku firmy kurierskiej kurier osobiście przekazuje nie tylko mniejsze koperty kurierskie, ale również paczki o dużym gabarycie. Dzięki temu minimalizowany jest problem z transportem zamawianych dóbr. Klienci doceniają także komfort i wygodę otrzymywania przesyłek bez konieczności wychodzenia z domu.

Koniec z kolejkami

Listonosz może dostarczyć list, ale nie obierze od nadawcy przesyłki. Taką bez względu na rozmiar trzeba nadać osobiście w oddziale pocztowym. Niestety, wciąż wiąże się to bardzo często z utratą czasu, bo do okienek tworzą się długie kolejki. Zauważamy w tym zakresie spory dyskomfort, szczególnie kiedy w obliczu pandemii koronawirusa zalecana jest społeczna izolacja.

Firmy kurierskie działają zupełnie inaczej. Wystarczy, że podasz adres nadania paczki, a kurier odbierze ją spod samych drzwi. Co ciekawe, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, większość pracowników oferuje taką usługę w sposób bezkontaktowy.

Atrakcyjna cena usług kurierskich

Nie można pominąć faktu, iż usługi kurierskie są zwyczajnie sporo tańsze od tych, jakie oferuje poczta. Wystarczy porównać podstawowy cennik usług, aby zdobyć w tym zakresie wiedzę. Co więcej, przy długofalowej współpracy, firmy kurierskie oferują korzystne pakiety i abonamenty, o których nie może być mowy w przypadku działalności Poczty Polskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here