Kurier czy poczta - jak wysłać paczkę do Anglii?

Często zdarza się, że zamawiamy lub wysyłamy jakiś produkt do jednego z krajów Unii, jak Anglia czy Niemcy. W takiej sytuacji możemy wybrać tradycyjną przesyłkę zagraniczną z poczty polskiej lub zdecydować się na zwykle droższą, ale też szybszą opcję, czyli kuriera. Co jest dla nas lepsze? Czy opłaca się zapłacić za przesyłkę więcej, czy klasyczne rozwiązania w zupełności wystarczą? Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy wysłać paczkę za granicę? Sprawa jest prostsza, niż może się wydawać – wystarczy, że odpowiednio przygotujemy się do nadania przesyłki.

Zwróć uwagę, co wysyłasz

W przypadku, gdy rzecz, którą chcemy wysłać, nie jest zbyt dużo warta, możemy skorzystać z usług poczty polskiej – w razie kłopotów wystarczy reklamacja, by uzyskać rekompensatę za zgubiony list. Musimy jednak liczyć się z tym, że taka opcja trwa dłużej, niż w przypadku kuriera, a także mamy zwykle mniejsze możliwości śledzenia aktualnej pozycji przesyłki. Z kolei w sytuacji, gdy nadawany przedmiot jest duży lub wartościowy, zdecydowanie lepiej wybrać kuriera; ryzyko zagubienia czy uszkodzenia paczki jest zdecydowanie mniejsze, a także zostanie ona szybciej dostarczona. Kurier Anglia powinien poradzić sobie w około 2-4 dni. Podobny czas dostawy, o ile paczka nie zostanie wyrywkowo skierowana do kontroli celnej, można odnieść do innych krajów Unii Europejskiej.

Jak nadać paczkę?

Najprościej zrobić to przez internet. W pierwszej kolejności musimy opisać dokładnie to, co wysyłamy: należy podać wymiary, wagę i szacunkową wartość towaru znajdującego się w środku. Jeżeli korzystamy z kuriera online, po wpisaniu wszystkich informacji dostaniemy odpowiedź w postaci szacunkowego czasu dostawy i kosztów, jakie będziemy musieli ponieść. Jeżeli zaproponowane warunki nam pasują, wystarczy że opłacimy zlecenie i wydrukujemy list przewozowy, a kurier stawi się w wyznaczonym przez nas miejscu i czasie, żeby odebrać paczkę. W przypadku kurierów zamawianych online, wszelkie opłaty również możemy wnieść przez internet, przelewem lub przez platformę do płatności.

Kurierskie wysyłki zagraniczne to świetna opcja, jeżeli planujemy nadać coś większego, bardziej wartościowego lub o nieregularnych kształtach. Choć taka usługa jest droższa, niż nadanie listu lub paczki poprzez pocztę, mamy pewność, że przedmiot zostanie dostarczony szybciej, a także posiadamy większą kontrolę nad śledzeniem postępów w dostawie. W przypadku kuriera możemy zamówić również dodatkowe usługi, jak dostawę o konkretnej godzinie czy informację e-mailem i smsem, co dodatkowo dodaje temu rozwiązaniu atrakcyjności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here