Każda firma ma obowiązek prowadzić księgowość. Początkujący businessman musi zdecydować się albo na uproszczoną wersję, czyli kartę podatkową, ryczałt ewidencjonowany lub książkę przychodów i rozchodów, albo na pełną księgowość. Każda z form ma swoje zalety i wady, dlatego należy wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się w przypadku konkretnej firmy.

Nie wszyscy znają się na księgowości i na szczęście, nie wszyscy muszą. Oczywiście znajdą się tacy przedsiębiorcy, którzy są obeznani w przepisach w takim stopniu, że nie będzie stanowiło problemu, aby sami zajęli się tą kwestią. Ale dla zdecydowanej większości jest to czarna magia, dlatego zachęcamy, aby księgowość powierzyć doświadczonej, profesjonalnej firmie zewnętrznej. Biuro księgowe Katowice prowadzi zazwyczaj outsourcing księgowy, czyli fachową pomoc doświadczonego księgowego oraz pełne wsparcie z zakresu prawa podatkowego, prowadzenie formalności podatkowo-rachunkowych przez podmioty zewnętrzne.

Firmy, które decydują się na usługi księgowe w formie outsourcingu, mogą być pewne, że zostaną potraktowane indywidualnie. Ich sytuacja zostanie szczegółowo przeanalizowana, a ścieżka postępowania dobrana do potrzeb. Bezpieczeństwo i poufność danych to coś, na co można liczyć pracując ze specjalistami – żadne poufne dane i informacje nie wydostaną się „na zewnątrz”. Wysoka jakość świadczonych usług sprawi, że księgowość będzie prowadzona w sposób uporządkowany, zgodny z wszelkimi przepisami prawa.

Zalety outsourcingu księgowego

Outsourcing księgowy wiąże się z licznymi zaletami. Po pierwsze to ogromna oszczędność czasu. Formalna strona księgowości, na osób bez wykształcenia w tym kierunku, jest dość skomplikowana – tak więc zajmuje dużo czasu. Dodatkowo wynajmując firmę zewnętrzną nie musimy zatrudniać nowego pracownika na stanowisku księgowego. Podmioty zewnętrzne całkowicie przejmują obowiązki związane ze sprawami rachunkowymi. Jest to znaczna oszczędność pieniędzy. Kolejną zaletą jest poczucie bezpieczeństwa – to firma outsourcingowa ponosi pełną odpowiedzialność za poprawność wszelkich dokumentów księgowych. Mamy również stały dostęp do zestawień, raportów i doradztwa.

Korzystanie z usług zewnętrznych firm księgowych pozwala przedsiębiorcom zachować spokój ducha. Nie trzeba się martwić o formalności – już nie na nas ciąży odpowiedzialność za nie. Outsourcing księgowy jest doskonałym pomysłem, który zaoszczędzi nam czas, pieniądze i nerwy. Można mieć wtedy pewność, że wszystko jest prowadzone w sposób skrupulatny, dokładny i oczywiście zgodny z prawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here