Kredyty gotówkowe - jak się o nie starać?

Kredyty gotówkowe jeszcze do niedawna wymagały złożenia podobnej ilości dokumentów, jak te hipoteczne na bardzo wysokie kwoty. Chwilówki z kolei wiązały się z ryzykiem oszustwa, więc wiele osób wolało jednak udać się do siedziby sprawdzonego banku i wypełnić całą stertę formularzy. Dzisiaj sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej.

  1. Porównaj oferty co najmniej kilku banków. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić.
  2. Kredyt gotówkowy online można wziąć nawet na kwotę 50000 złotych.
  3. Zwróć uwagę na zapisy o ewentualnych opłatach dodatkowych.

Kredyt gotówkowy – warto czy nie?

Kredyty gotówkowe udziela się obecnie właściwie na każdy typ wydatków. Kredyty do 25 000, a czasami nawet 50 000 złotych nie wymagają składania przez klienta żadnych deklaracji dotyczących celu, na jaki ma zostać przeznaczona pożyczka. Jedynym kryterium otrzymania/nieotrzymania tego typu pożyczki jest zdolność kredytowa danej osoby. Nie ma jednak powodów do niepokoju, ponieważ progi kredytowe w przypadku mniejszych kwot umożliwiają otrzymanie kredytu bardzo dużej grupie osób. Co ważniejsze, zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe ścigają się między sobą o klientów, co widocznie wpływa na atrakcyjność poszczególnych ofert. Przed decyzją o wzięciu kredytu, warto więc nieco bardziej szczegółowo przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku.

Na co zwracać uwagę?

Porównując kredyty gotówkowe, warto skorzystać z kalkulatorów kredytów i pożyczek dostępnych na stronach poświęconych tej tematyce. Dzięki tego typu porównywarkom łatwo można się zorientować, o jak dużą kwotę można wnioskować, o jak długim okresie kredytowania przy określonym typie kredytu jest mowa. Pod uwagę przy ocenie kredytu wziąć należy nie tylko wysokość raty i odsetek, lecz także RRSO oraz ewentualne opłaty dodatkowe. Szczególnie te ostatnie mogą znacząco wpłynąć na ostateczną kwotę kredytu, dlatego też zawsze zaleca się dokładne czytanie umów kredytowych pod tym właśnie kątem.

Kredyt gotówkowy – w oddziale czy online?

Kredyt gotówkowy online na get-money.pl można wziąć właściwie od ręki. Mowa o kwotach rzędu 2000 – 50000 złotych w opcji kredytowania nawet przez 72 miesiące. Oferty online obecnie są bardzo popularną formą kredytu gotówkowego, która nie wymaga od kredytobiorcy wizyty w banku. Wszystkie formalności załatwia się online, a umowa kredytowa przychodzi do klienta pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Oczywiście można, szczególnie w przypadku wątpliwości, udać się do banku, natomiast prawo umożliwia obecnie zawieranie tego typu umów również online. Sę one tak samo ważne, jak te zawarte w banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here