Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy stanowi jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania zakupu pojazdu. Zazwyczaj wybierają go klienci indywidualni szukający korzystnego wsparcia gotówkowego na określony czas, które nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla ich kieszeni.

Na czym polega kredyt samochodowy?

Kredyt jest rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy potrzebują nowego lub używanego samochodu, jednakże nie dysponują określoną kwotą potrzebną do zakupu. Występuje on jednak w różnych wariantach. Na początku trzeba rozróżnić kredyt gotówkowy na auto od kredytu samochodowego. Mimo że nazwy brzmią podobnie są to zupełnie inne rodzaje finansowania.

Pierwszy, czyli kredyt gotówkowy, nie ma określonego celu – w tym przypadku przyjmujemy jednak, że będzie to samochód. W związku z tym, że nie jest on przypisany do konkretnego modelu, rocznika, a wartość pojazdu nie jest określona, to oczywiście musi być mniej atrakcyjny dla kredytobiorcy. Większa swoboda, gorsze warunki, czyli coś za coś.

Jeśli mówimy o kredycie samochodowym, to tutaj cel jest już określony w samej nazwie. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej korzystne i często oferują je dealerzy konkretnych marek. Do najpopularniejszych rodzajów należą:

  • kredyt standardowy składający się z miesięcznych rat (podobny do opcji gotówkowej z tą różnicą, że posiada określony cel);
  • kredyt jednoratowy, taki jak np. 50/50 (wkład własny + rata na koniec umowy);
  • kredyt balonowy oparty na wkładzie własnym, miesięcznych ratach odsetkowych oraz ostatniej racie składającej się z kapitału i reszty odsetek.

Gdzie znaleźć atrakcyjny kredyt samochodowy?

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, kredyty samochodowe posiadają w swoich ofertach oficjalni dealerzy. Przykładem jest Renault Financial Services (https://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/klient-indywidualny) posiadający m.in. kredyty dla klientów indywidualnych na modele nowe i używane od francuskiego producenta.

Więcej o ofercie dowiesz się odwiedzając najbliższy salon Renault lub oficjalny serwis. Gorąco polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here