Potrzebujesz kupić auto z Polski lub innego kraju, ale niewystarczające środki własne sprawiają, że czekasz z decyzją? Kredyt samochodowy może być sporym odciążeniem dla Ciebie, jeśli jesteś zdecydowany na zakup. Sprawdź, o czym warto pamiętać starając się o takie zobowiązanie.

ABC dobrego pożyczania

Planujesz zakup auta, ale nie masz na tą chwilę wystarczających oszczędności na taką inwestycję? Kredyt samochodowy to propozycja dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą odkładać swoich planów zakupowych i wolą je zrealizować od razu. Pieniądze z kredytu umożliwią Ci zakup auta osobowego lub dostawczego (także z zagranicy), a wpłata własna nie jest wymagana jako warunek otrzymania takiego zobowiązania. Taki zakup zdecydowanie warto przemyśleć, ponieważ kwota kredytu samochodowego jest naprawdę duża. W związku z tym należy dokładnie określić zakres inwestycji.

Kredyt samochodowy trwa zwykle aż 96 miesięcy, a kredytobiorca ma możliwość spłacania kredytu w wygodnych ratach: miesięcznych (z ratami równymi lub malejącymi); z ratami balonowymi, które są płatne tylko raz w roku; ratami miesięcznymi i ostatnią ratą balonową. W związku z tym każdy ma możliwość wybrania sposobu w jaki sposób chce spłacać raty. Ogromną korzyścią jest możliwość uzyskania kredytu samochodowego z tytułu dochodu osoby spokrewnionej – zwiększa to szanse na otrzymanie zobowiązania.

Kredyt samochodowy – jak go dostać?

Santander Consumer Bank akceptuje różne źródła dochodu kredytobiorcy (także dochody zagraniczne), ale muszą być one odpowiednio udokumentowane. Aby otrzymać kredyt samochodowy potrzebne będą następujące dokumenty: dokument potwierdzający tożsamość, zaświadczenie o dochodach, a także inne dokumenty, które wskaże doradca banku. Ponadto aby otrzymać kredyt wymagane są dodatkowe zabezpieczenia, którymi mogą być: cesja praw policy AC z możliwością odstępstwa lub przewłaszczenie pojazdu. Zaletą w kredycie samochodowym jest możliwość wyboru raty płatności, co pozwala dopasować jej wysokość do innych wydatków w sposób indywidualny. Kredyt samochodowy można otrzymać, jeśli wiek auta nie przekracza 12 lat. Jednak jego ostateczna spłata nie może trwać dłużej niż przez 16 lat od dnia zakupu pojazdu. Aby otrzymać kredyt wystarczy zadzwonić do banku, wypełnić formularz kontaktowy, umówić się na wizytę z doradcą banku, podpisać umowę kredytową. Dla osób, które chcą czuć się bezpiecznie Santander Consumer Bank ( https://www.santanderconsumer.pl/ )  przygotował specjalną ofertę ubezpieczeń kredytu samochodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here