Nie każda umowa z bankiem jest korzystna i warto wiedzieć, których warunków unikać, by zyskać jak najwięcej. Banki starają się przedstawiać swoje oferty w jak najlepszym świetle, przez co śledząc reklamy kredytów, nie dowiesz się, które z nich faktycznie oferują najniższy koszt zobowiązania. Podpisując umowę, wielu Klientów nie czyta jej dokładnie, a to najprostszy sposób na kłopoty finansowe i problemy ze spłatą zbyt wysokich rat.

Nie każda umowa z bankiem jest korzystna i warto wiedzieć, których warunków unikać, by zyskać jak najwięcej. Banki starają się przedstawiać swoje oferty w jak najlepszym świetle, przez co śledząc reklamy kredytów, nie dowiesz się, które z nich faktycznie oferują najniższy koszt zobowiązania. Podpisując umowę, wielu Klientów nie czyta jej dokładnie, a to najprostszy sposób na kłopoty finansowe i problemy ze spłatą zbyt wysokich rat. Jeżeli chcesz tego uniknąć, poświęć kilka minut i poznaj najczęściej spotykane haczyki w umowach kredytowych. Z tą wiedzą, wybór zobowiązania będzie dużo łatwiejszy, a Ty będziesz cieszyć się dodatkową gotówką na dowolny cel bez licznych opłat okołokredytowych.

Koszt dodatkowy
Do tej pory interesowało Cię wyłącznie oprocentowanie kredytu? To duży błąd, który odbija się na finansach ogromnej grupy kredytobiorców, którzy podpisują umowę przed wcześniejszym poznaniem usług dostępnych na rynku.
Najważniejszą wartością zadłużenia jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. W całkowity koszt wlicza się zarówno standardowe oprocentowanie, prowizja banku za udzielenie kredytu, opłaty przygotowawcze oraz ubezpieczenie, jeżeli oferta wymaga tego od Klienta starającego się o zobowiązanie na dowolny cel.

Opłaty dodatkowe mogą znacznie zwiększyć miesięczne wydatki kredytobiorcy. Jeżeli porównasz oferty w rankingu pożyczek gotówkowych, który znajduje się na kredytomania.eu, przekonasz się, że oferty o najniższym oprocentowaniu nominalnym nie zawsze oferują najlepsze warunki ze względu na podwyższone opłaty okołokredytowe. Mimo tego, że banki mają obowiązek dostarczać informację o RRSO swoich usług, bardzo często są to wiadomości publikowane mniejszym drukiem i mniej dostępne dla usługobiorców. Dlatego narzędzia finansowe są pod tym względem niezastąpione.

Konieczność skorzystania z dodatkowych usług
Kredyt gotówkowy ma dobre warunki ale bank wymaga, by Klient dodatkowo założył konto osobiste i przelewał na nie swoje miesięczne dochody? Część zadłużeń wiąże się z wypełnieniem szeregu warunków, które wymagane są do otrzymania zgody kredytowej. W takiej sytuacji należy rozważyć, czy skorzystanie z innych usług banku nie będzie miało wpływu na Twoje finanse w trakcie trwania umowy, być może nowe konto to także dodatkowe opłaty, nie tylko za miesięcznie prowadzenia rachunku ale również wydanie karty płatniczej. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że to drobne sumy pieniędzy, koniecznie przeanalizuj czy rzeczywiście oferta wciąż pozostaje atrakcyjniejsza od konkurencyjnych usług.

Umowa – czytaj uważnie
Wszystkie warunki kredytu gotówkowego znajdą się wypunktowane w umowie kredytowej. Podpisując dokument, wyrażasz zgodę na ich przestrzeganie. Dużym problemem wśród kredytobiorców jest pośpieszne podpisywanie umowy i niepoświęcanie wystarczającego czasu na jej poznanie. Jako Klient banku przeczytaj umowę, w przypadku wątpliwości zgłoś to pracownikowi banku. Nie wstydź się prosić o pomoc w zrozumieniu specjalistycznych sformułowań, dzięki temu będziesz mieć pewność, na co się decydujesz i jakie masz prawa oraz obowiązki jako kredytobiorca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here