Kostka brukowa wielu osobom kojarzy się jedynie z szarym, prostokątnym materiałem, który pokrywa chodniki w mieście. To jeden tylko jeden z licznych rodzajów kostki brukowej, nazywany kostką fabryczną. Oprócz niego występuje również kostka brukowa szlachetna.

Łatwo się domyślić, że koszt ułożenia kostki brukowej fabrycznej na metr kwadratowy będzie wynosił mniej niż koszt ułożenia kostki szlachetnej. Wynika to z wykorzystanego materiału oraz nakładu pracy, który znacząco się tutaj różni. Kostka brukowa szlachetna może mieć różne wymiary, kształty, kolory, a może być nawet wzorzysta. Koszt jej ułożenia jest większy, gdy wybierzemy kostkę niewielkiej wielkości, ze wzorami lub gdy sami zażyczymy sobie ułożenie jej we wzór (na przykład za pomocą wykorzystania kostek w kilku kolorach).

Cena ułożenia kostki brukowej na oferteo.pl wygląda różnie w zależności nie tylko od wspomnianych wyżej czynników, ale również od województwa. Za ułożenie metra kwadratowego klasycznej kostki brukowej najmniej zapłacimy w województwie lubelskim, bo już od 40,79 złotych, a najwięcej w województwie mazowieckim i wielkopolskim, bo nawet 51,91 złotych, czyli o ponad dziesięć złotych więcej. Jest to oczywiście cena, która od razu uwzględnia koszty przygotowania podłoża.

Najwięcej pieniędzy trzeba zapłacić za układanie kostki granitowej 4/6 (jest to droższa inwestycja niż kostka wzorzysta). Najmniejsze koszty są województwie łódzkim, ponieważ ceny zaczynają się od nieco ponad 92 złotych, a największe w województwie mazowieckim, gdzie taka usługa może kosztować nawet ponad 128 złotych za metr kwadratowy.

Do układania kostki brukowej warto zatrudnić profesjonalnego brukarza, dzięki czemu unikniemy dużej ilości niepotrzebnego stresu, a wykonany podjazd czy chodnik będzie nam się kojarzyć jedynie pozytywnie. Firmy oferujące tę usługę można łatwo znaleźć na stronie oferteo.pl/ukladanie-kostki-brukowej. Dużym ułatwieniem jest to, że już na wstępie wpisujemy miejscowość, w której mieszkamy, a portal na podstawie tej informacji wyszukuje odpowiednie oferty. Pomocne jest również to, że bezpłatnie można zadawać pytania firmom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here