Korzyści z przeniesienia firmy do Anglii

Anglia, jako kraj jest nazywana dobrym przedsiębiorcą. Z tym stwierdzeniem można zgodzić się w 100%. Dlaczego? Przemawia za tym szereg czynników, a jednym z najważniejszych jest przejrzysty system podatkowy, który zachęca kolejne osoby do tworzenia tu własnej firmy.

Dzisiaj także polscy przedsiębiorcy przenoszą swoje firmy do Anglii ze względu na proste zasady prowadzenia biznesu i dużą oszczędność pieniędzy. Wyspy zyskują miano miejsca otwartego i przyjaznego inwestorom, wyprzedzając przy tym inne kraje UE. Chcesz założyć przedsiębiorstwo w Anglii i szukasz pomocy? Zajrzyj na https://www.admiraltax.pl/.

Co zyskasz zakładając spółkę limited?

Spółka limited to brytyjski odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej założenie jest naprawdę proste i szybkie, a dodatkowo nie wymaga zbędnej biurokracji. Dokumenty, jakie należy dostarczyć do urzędu to absolutne minimum, a czas dopełniania wszelkich formalności to jedynie dwa dni! Warto przy tym zaznaczyć, że średni czas zakładania spółki w UE wynosi ok. 32 dni. Właśnie z tego względu Polacy sięgają po rozwiązanie, jakie oferuje im Anglia. Jest jeszcze jeden istotny powód, który przemawia za przeniesieniem tam swojej firmy. To możliwość prowadzenia spółki z Polski. To udogodnienie niesie za sobą mnóstwo oszczędności. Chcesz wiedzieć, co jeszcze możesz zyskać?

1.Wysoka kwota wolna od podatku

Czy wiesz, że kwota wolna od podatku jest w Anglii aż siedmiokrotnie wyższa niż w Polsce? Zakładając spółkę na Wyspach, podatek dochodowy będziesz musiał zapłacić dopiero wtedy, gdy Twoje roczne dochody przekroczą 11 850 GBP, czyli ok. 57 000 zł. W naszym kraju następuje to znacznie wcześniej.

2.Przejrzysty system podatkowy

Stabilny i pewny system podatkowy to coś ogromnie ważnego w przypadku prowadzenia własnej spółki. W Anglii unika się wszelkich działań przeciwko biznesowi i tworzy się korzystne umowy prawne dotyczące unikania podwójnego opodatkowania z Polską. Zasady systemu podatkowo-prawnego są tam proste i bezpieczne dla każdego przedsiębiorcy.

3.Urzędy otwarte na przedsiębiorców

Przyzwyczajeni do atmosfery w polskim urzędzie nie spodziewamy się nawet, że gdziekolwiek indziej może być inaczej. A jednak! O angielskich urzędnikach można powiedzieć wiele dobrego. Są nastawieni pozytywnie na każdego przedsiębiorcę i dostarczają ogromnej wiedzy na temat prowadzenia spółki. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z prowadzeniem firmy w Anglii, możesz bez obaw zwrócić się do urzędników, którzy udzielą Ci wyczerpującej odpowiedzi.

4.Proste zasady prowadzenia spółki

Cztery najważniejsze aspekty, które przemawiają za założeniem spółki w Anglii, to: minimum formalności związanych z prowadzeniem spółki, brak odpowiedzialności majątkowej, proste rozliczanie kosztów oraz niski kapitał zakładowy (już od 1 funta). Dzięki temu nie narażasz się na żadne kłopoty i unikniesz wielu potknięć oraz nieprawidłowości. To naprawdę proste!

5.Niski ZUS

Niskie składki na ubezpieczenie społeczne to ogromny plus Anglii. Tu przy miesięcznej wypłacie w wysokości 5000 zł składka wynosi tylko 300 zł. W Polsce z kolei niezależnie od wysokości dochodu, osoby prowadzące swoją działalność muszą płacić każdego miesiąca składki przekraczające 1000 złotych. Zakładając spółkę limited składki ubezpieczeniowe są na tyle niskie, że nie musisz się zastanawiać, czy warto zatrudniać się we własnej firmie. W ten sposób odłożysz bardzo dużą sumę pieniędzy na swoją emeryturę.

6.Wysoka emerytura

Sytuacja wielu polskich emerytów jest trudna, a niekiedy wręcz beznadziejna. Z kolei w zupełnie odmiennej sytuacji znajdują się emeryci w Anglii. Na Wyspach obecnie wysokość standardowej miesięcznej emerytury wynosi 3200 zł i jest to kwota stabilna.

Firma w Anglii – czy to się opłaca?

Jak można łatwo zauważyć, system w Anglii sprzyja przedsiębiorcom i działa tak, aby zachęcać ich do tworzenia własnych spółek. Unika biurokracji, ułatwia prowadzenie firmy i jest przyjazny dla każdego przedsiębiorcy. Chcesz zarobić więcej i odłożyć na emeryturę? Pomyśl o założeniu spółki limited. Potrzebujesz pomocy lub chcesz poznać więcej szczegółów? Zajrzyj na: https://www.admiraltax.pl/firma-w-anglii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here