Komputer dla gracza – jak wybrać

Granie w gry komputerowe wymaga odpowiedniego sprzętu komputerowego. Zwyczajny laptop to najczęściej o wiele za mało, gdyż do komfortu podczas grania potrzebne są zdecydowanie lepsze parametry. Zobaczmy na co zwracać uwagę wybierając komputer dla gracza, by przez długi czas można było z niego korzystać.

Procesor

Wiele osób pytając o parametry dotyczące komputera zadaje pierwsze pytanie o rodzaj procesora. To element, który jest jego sercem, gdyż od niego zależy moc obliczeniowa komputera. Współczesne procesory mają coraz lepsze moce obliczeniowe, więcej rdzeni i świetnie radzą sobie w obsłudze gier komputerowych. Ważne, by wybierać modele z najwyższej półki, bo gry są pod tym względem bardzo wymagające i nie będą dobrze chodzić na komputerze z procesorem o słabej wydajności.

Karta graficzna

Komputery gamingowe muszą mieć bardzo dobrą kartę graficzną. Wybierając ją należy zwrócić uwagę na jej wydajność oraz ilość i typ pamięci. Warto by miała ona co najmniej 4 GB oraz była przystosowana do rozdzielczości 4K. Dobrze by było również zwrócić uwagę na jej głośność oraz sposób chłodzenia. Jest to szczególnie istotne, jeśli jesteśmy wrażliwi na hałas. W takiej sytuacji warto wybierać kartę z tzw. chłodzeniem pasywnym. Dobrze jest również dopasować kartę do procesora, bo nawet najlepsza karta nie będzie działała wydajnie, jeśli będzie musiała współpracować z kiepskim procesorem.

Pamięć RAM

Kolejnym ważnym elementem zestawu komputerowego dla gracza jest pamięć RAM. Tutaj zdecydowanie polecamy zwracać uwagę na jej ilość. Im więcej tym lepiej, ale absolutne minimum, by gry komputerowe dobrze działały, to 8 GB.

Inne elementy komputera

Wybierając komputer należy również zwrócić uwagę na takie elementy jak płyta główna czy twardy dysk. Płyta główna to miejsce, które łączy wszystkie zainstalowane w komputerze elementy i dba o ich dobrą współpracę. Przy wyborze warto sprawdzać czy płyta główna jest wyposażona w gniazda i złącza, które umożliwiają podłączenie procesora, karty graficznej czy pamięci RAM, które chcemy zainstalować.

Gotowe zestawy komputerowe

Biorąc pod uwagę różnorodność wszystkich wyżej wymienionych elementów, z których może być złożony komputer dla gracza, nie dziwi fakt, że dużą popularnością cieszą się gotowe zestawy komputerowe. Są one złożone w taki sposób, by wszystkie podzespoły dobrze ze sobą współpracowały, dzięki czemu miłośnik gier, który nie zna się za bardzo na sprzęcie, może znaleźć komputer gamingowy dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here