Bardzo ważne jest, by w firmie czuć się bezpiecznie. To jedna z fundamentalnych kwestii. Czasem trudno wybrać stosowne zabezpieczenie. Mamy kilka wyjść, jeśli chodzi o tę sytuację. Możemy założyć system alarmowy lub postawić na monitoring CCTV.

Każdy z tych systemów ma swoje mocne i słabe strony. W systemie alarmowym – https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe otrzymujemy na przykład informacje o samym zdarzeniu. Nie wiemy jednak nic o przyczynach, o tym kto uczestniczył. Pełna ochrona mienia powinna obejmować systemy, które uzupełniają się i budują pewnego rodzaju całość.

Ten artykuł powstał po to, by poprowadzić przez proces dobierania elementów systemu zabezpieczeń. Monitoring czy alarm, na dzisiaj to już elementy standardowe. To przestał być zarezerwowany dla elit dodatek. Teraz koszty w ogóle nie są adekwatne do strat, na przykład w razie włamania, okradzenia czy jakichś aktów niszczenia mienia. Jak wybrać monitoring w czterech krokach?

Liczy się plan

Najpierw trzeba zaplanować system krok po kroku. Zadbać o ilość i rodzaj kamer, rozplanować okablowanie. Nie ma uniwersalnych zestawów, obiekty i potrzeby są dzisiaj bardzo różne. Każdy system skonfigurować należy indywidualnie. Jednym z kluczowych pytań jest to, ile kamer wybrać? 4? A może 8 lub 16? czy mają to być tylko kamery zewnętrzne, czy również wewnątrz?

Odpowiedni rejestrator

To centralny punkt systemu monitoringu. Odpowiada za nagrywanie obrazu, a także przetwarza go i umożliwia późniejszy podgląd. Wybór rejestratora – https://www.montersi.pl/rejestratory-ip warunkowany jest tym, ile mamy kamer. Przeważnie spotykamy 4, 8 lub 16 sztuk. Jeśli wybierzemy ilość wejść, trzeba przejść do wyboru rejestratora. Dzisiaj mamy mnóstwo modeli na rynku. Podpowiemy co jest najważniejsze, gdy wybieramy ten element.

Kompresja na pierwszym miejscu. Dalej – klatki na sekundę. Przy wartości 6 klatek na sekundę przy jednej kamerze mamy spokojnie zabezpieczony dom lub mieszkanie. Płynna rejestracja, bardzo popularne rozdzielczości. D1 – 720 x 576, CIF – 352 x 288. warto ostawić na wyższą rozdzielczość, to ważniejsze od prędkości zapisu.
Jakie jeszcze cechy rejestratora?

– wykrywanie ruchu
– podgląd obrazu LAN
– wyjście HDMI
– standard USB
– zapis – z detekcji ruchu, z alarmowych wyjść, ciągły

W wyborze odpowiedniego monitoringu do firmy pomogą Państwu fachowcy z firmy Montersi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here